Flensburg i Magdeburg sigurni, Kaleb postigao pet golova u porazu Lübbeckea

Sportnet • četvrtak, 12.04.2018.

U 28. kolu njemačke Bundeslige, Magdeburg i Flensburg odradili su svoj dio posla i uvjerljivo svladali protivnike te tako nastavili borbu za najviša mjesta na tablici...

PIŠE: Jan Šneler

Sve je jasnije kako se borba za naslov prvaka, ali i mjesta koja vode u Ligu prvaka sve više zahuktava. Iako je teško pratiti točno stanje jer neke momčadi imaju i dvije utakmice zaostatka, što donekle i ugrožava legitimnost natjecanja, trenutno stanje na tablici i budući raspored govori kako će završnica biti zanimljiva.

Flensburg je očekivano slavio u gostima kod Lemga. Klub iz sjeverne Njemačke koji i dalje sanja o naslovu prvaka više nema pravo na kiks. Upravo iz tog razloga, današnja pobjeda bila je bitna. Flensburg je sve riješio u prvom dijelu koji je dobio s 9:16.

Lemgo nije bio dorastao jakom Flensburgu te se i u nastavku nastavila dominacija gostiju. Konačnih 23:32 dovoljno govori koliko je ozbiljno i lakoćom Flensburg slavio. U gostujućoj momčadi najbolji je bio Anders Zachariassen sa šest pogodaka, dok je vratar Mattias Andersson upisao 10 obrana. Lemgu nije pomogla niti solidna večer Petera Johannessona koji je skupio 11 obrana kao niti odlična partija Tima Sutona koji je postigao sedam pogodaka.

Ništa teži posao nije imao niti Magdeburg protiv Lübbeckea. Gotovo jednako kao i Flensburg, Magdeburg je sve dvojbe riješio u prvom dijelu. S 18:12 su domaći otišli na odmor, a kvalitetnom i organiziranom igrom u nastavku slavili su na kraju s 34:24. Ova pobjeda iznimno je važna Magdeburgu koji je još uvijek u igri za Ligu prvaka sljedeće sezone.

Danac Michael Damgaard postigao je sedam golova za Magdeburg, dok se Željko Musa jednom upisao u listu strijelaca. S druge strane, za Lübbecke su po pet pogodaka postigli Ante Kaleb i Lukasz Gierak. Luka Raković za poraženi sastav dodao je jedan pogodak.

Dok su Magdeburg i Flensburg imali lagani posao, težak poraz pretrpio je Gummersbach na svom terenu od Stuttgarta. Nekad slavna njemačka momčad upisala je treći poraz u nizu i opasno je blizu zone za ispadanje. Sve je počelo dobro, Gummersbach je vodio, u više navrata i pet golova razlike, no pretkraj prvog dijela igra mu se slomila.

Stuttgart je uspio smanjiti zaostatak na jedan razlike te u potpunosti okrenuti susret u nastavku utakmice. Kontrolu su preuzeli gosti, vodili gotovo čitavo drugo poluvrijeme i točku na i stavili u posljednjem napadu. Par sekundi prije kraja Dominik Weiss zabio je za pobjedu 25:26.

Osim heroja Weissa koji je postigao osam pogodaka, Simon Baumgarten dodao je četiri, a Robert Markotić dva za pobjednički sastav. U redovima Gummersbacha pet golova postigao je Josef Pujol dok se Marko Matić nije upisao u strijelce.

11Wetzlar 32837:834+328
12Minden 32843:909-6624
13Erlangen 32784:871-8723
14TV Bittenfeld 31778:862-8420
15Gummersbach 32789:897-10814
16TuS N-Lübbecke 31707:830-12314
17Ludwigshafen 32770:883-11313
18TV 05/07 Hüttenberg 32800:937-13713