Povijest se ponavlja, ponovno u Skoplju u finalu PPD Zagreb i Vardar

Mihaela Bradovski • petak, 13.04.2018.

Rukometaši PPD Zagreba i Vardara plasirali su se u finale SEHA lige. Zagreb je u neizvjesnijem polufinalu svladao Celje, a Vardar je očekivano lako nadigrao Meškov Brest...

Nekako očekivano finale SEHA lige na završnom turniru u Skoplju. Vardar je očekivano rutinski odradio posao protiv Meškova, Zagrebu nije bilo jednostavno s Celjem, ali je na kraju ipak zasluženo slavio.

Zlatan Saračević upozoravao je tijekom cijelog tjedna kako će protiv Celja biti vrlo teško i da se posljednja utakmica, koja je u Celju završila pobjedom Zagreba 30:23, jednostavno mora zaboraviti jer nije realan odnos snaga.

Tako je i bilo. Iako je Zagreb dominirao susretom i konstantno održavao vodstvo, Celjani su bili za petama i prijetili potpunim povratkom. Ipak su ostali kratki, u završnici je pogađao Domagoj Pavlović i odveo Zagrebaše u finale.

Odlično je hrvatski prvak otvorio utakmicu i vrlo brzo stigao je do prednosti 4:1. Sredinom prvog poluvremena golom Leona Šušnje Zagreb je pobjegao na 7:3 i prvi put na susretu poveo s četiri gola razlike.

Slovenci su ipak uspjeli u završnici prvog dijela smanjiti na 11:10 preko Jake Malusa, ali Bičanić, Horvat i Ravnić osiguravaju Zagrebu ugodnijih 14:11 na odmoru.

I u drugo poluvrijeme Zagreb je krenuo bolje, a kada je poveo 20:14 20 minuta prije kraja, činilo se da će odvesti utakmicu u mirnije vode. Međutim Celje se nije predavalo, polako je nagrizalo tu Zagrebovu prednost i uspjelo je u završnici posve se približiti.

Dvije minute prije kraja mladi Domen Makuc smanjuje na 28:27, na drugoj strani uzvratio je Pavlović da bi Jan Jurečić samo smanjio na konačnih 29:28.

Kod Zagreba najistaknutiji Domagoj Pavlović sa sedam golova dok je pet dodao Zlatko Horvat. Kod Celjana Borut Mačkovšek zabio je šest golova dok je Makuc dodao pet.

U drugom polufinalu Vardar se prošetao do pobjede protiv Meškova i to s visokih 33:24. U jednosmjernom dvoboju Vardar je potpuno dominirao i zaslužio pobjedu.

Arpad Šterbik briljirao je s 20 obrana dok su napadački na visokoj razini bili Hrvati - Luka Cindrić zabio je šest golova, a po četiri su dodali Ivan Čupić i Igor Karačić. Kod poraženih Ivan Pešić skupio je osam obrana, a Maksim Baranau devet pogodaka.

Vardar i Zagreb tako će drugi put u povijesti u Skoplju odlučiti o prvaku SEHA lige, a u prošlom finalu uspješniji su bili Plinari.