Branimir Korać • utorak, 24.04.2018.

Osim što je Donna Vekić izborila prolaz u drugo kolo turnira u Istanbulu, pridružilo joj se još devet igračica. Među njima i prva nositeljica Caroline Wozniacki koja je lakoćom prošla Ruskinju Aleksandrovu...

Caroline Wozniacki odigrala je svoj prvi ovogodišnji meč na zemljanim turnirima i krenula je glatkom pobjedom. Protiv Ruskinje Ekaterine Aleksandrove nije imala nikakvih problema i slavila je s dva puta po 6:2. "Nije bilo jednostavno, prvi meč na zemlji uvijek je težak, ali zadovoljna sam. Dobro sam se kretala i igrala kako sam željela, a sada slijedi samo 'fino uštimavanje' u svakom narednom meču", istaknula je Dankinja.

Irina Camelia Begu u dva seta svladala je Slovenku Dalilu Jakupović i to nevjerojatnom serijom 11:0. Naime Jakupović je imala 5:2 u prvom setu nakon čega je potpuno stala, a Begu nanizala čak 11 gemova i otišla do pobjede.

Druga Slovenka bila je uspješnija. Polona Hercog svladala je mladu Bjeloruskinju Arinu Sabalenku sa 6:2, 7:5 uz spašenu set loptu u drugom setu. Sabalenka je kod 5:4 imala 30:40 i set loptu, ali nije ju iskoristila i nakon toga otišla je u poraz.

Neobičan meč odigrale su Julia Putinceva i Sorana Cirstea. Cirstea je sjajno krenula i dobila prvi set sa 6:0, ali nakon toga u naredna dva seta osvojila je ukupno jedan jedini gem.

Iznenađenje je priredila nizozemska kvalifikantica Arantxa Rus koja je lakoćom svladala Shuai Zhang, četvrtopostavljenu Kineskinju. Zhang je odigrala loš meč i upisala je poraz u dva seta.