Međimurje pobjednički prošlo kroz Pleternicu, težak poraz Marsonije u Čepinu

Ivan Šola • četvrtak, 26.04.2018.

Odigrano je 23. kolo Treće HNL Istok koje je bilo iznimno efikasno, u osam utakmica postignuto je čak 30 golova, što je više od tri gola po susretu. Najviše pozornosti privukao je derbi kola gdje je Bijelo Brdo uzelo sva tri boda u Ivankovu. Osijek II i Međimurje su identičnim rezultatima došli do novih pobjeda, dok je Koprivnica bila vrlo uvjerljiva svladavši u gostima Belišće 5:2. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti uvjerljivu pobjedu Čepina protiv Marsonije, i osmi proljetni poraz Slavonije koja je izgubila u Ždralovima.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se igrači Čepina koji su na domaćem terenu porazili Marsoniju s visokih 5:0. Domaća je momčad stigla u vodstvo u 23.minuti kada je Ivan Rolj neobranjivo poslao loptu u mrežu za 1:0. Epitet igrača utakmice zaradio je domaći napadač Benjamin Ždinjak koji je u nastavku susreta čak tri puta postigao pogodak za uvjerljivu prednost Čepina 4:0. Do kraja utakmice Zvonimir Gregić povisio je vodstvo domaćih na 5:0, a u 72.minuti žute kartone upario je Dario Radić, pa je samim time zaradio put u svlačionicu.

Teže od očekivanog vodeća momčad prvenstva Osijek II ostvarila je novu pobjedu savladavši na domaćem terenu Croatiju iz Đakova 2:1. Igrala se 18.minuta utakmice kada je Matej Hudećek doveo domaćine u vodstvo, a samo osam minuta kasnije nespretno je reagirao gostujući igrač Bruno Damjanović poslavši loptu u vlastitu mrežu za prednost Osijeka 2:0. U nastavku utakmice gosti su zaigrali nešto bolje, te su u 55.minuti zahvaljujući Ivanu Brdariću smanjili rezultat na 2:1. Do kraja utakmice domaćini su mogli uvjerljivije slaviti, ali rezultat se više nije mijenjao.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je u Belišću gdje su gledatelji mogli vidjeti čak sedam pogodaka u porazu njihove momčadi od Koprivnice. Prvo poluvrijeme pripalo je u potpunosti gostujućoj momčadi koja je zahvaljujući prvom topniku lige Kruni Jambrušiću vodila 2:0. U nastavku utakmice domaćini su bude, te ubrzo dolaze do poravnanja rezultata. Prvo je u 52.minuti Tomislav Milić zatresao mrežu za 1:2, da bi deset minuta kasnije Marin Vučemilović vratio utakmicu u egal 2:2. Neizvjesnost je trajala sve do posljednjih deset minuta kada su gosti slomili žilave domaćine. Koprivnica je u razmaku od četiri minute zahvaljujući dvostrukom strijelcu Luki Čakariću povisili prednost na 2:4. Na samom kraju utakmice konačan rezultat 2:5 postavio je Lovro Šarlija.

Jedina podjela bodova viđena je u Varaždinu gdje su domaći Varteks i Bjelovar u vrlo zanimljivoj utakmici odigrali 2:2. Igrala se 15.minuta utakmice kada se nakon domaćeg prekida najbolje snašao David Sušac i iz blizine glavom poslao loptu u mrežu za 1:0. Odmah na početku drugog dijela veliku grešku u domaćoj obrani koristi Marko Puškarić koji bez problema trese mrežu za 1:1. Samo četiri minute kasnije Varteks ponovno vodi kada Luka Šiprak neobranjivo šalje loptu u mrežu. Igrala se 65.minuta utakmice kada je nakon kornera Željko Ostrman izbjegao pažnji domaćem čuvaru i zatresao mrežu za 2:2. Do kraja utakmice obje su momčadi imale svoje prilike, ali se mreže više nisu tresle.

Drugu uzastopnu pobjedu, a ukupno šestu prvenstvenu ostvarili su nogometaši Vukovara koji su na domaćem terenu s minimalnih 1:0 porazili Oriolik iz Oriovca. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se već u trećoj minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Ivan Plum.

Do osme prvenstvene pobjede stigli su igrači Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu savladali posljednjeplasiranu momčad na tablici Slavoniju iz Požege 2:0. Domaći su stigli u vodstvo u 33.minuti kada je glavni sudac utakmice Marko Đurđek dosudio kazneni udarac, a siguran realizator za 1:0 bio je Tomislav Pleić. Na povećanje vodstva čekala se 47.minuta kada je Matija Vrbanić iskoristio kiks gostujućeg vratara, i glavom poslao loptu u mrežu za 2:0. Do kraja utakmice domaći su nogometaši imali nekoliko izglednih prilika za povećanje prednosti, ali se mreže više nisu tresle.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Pleternici gdje su nogometaši Međimurja poslije preokreta upisali 12.prvenstvenu pobjedu savladavši domaću Slaviju 2:1. Igrala se 18.minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Matej Martinović. Epitet igrača utakmice pripao je gostujućem napadaču Filipu Škvorcu koji je golovima u 45. i 63.minuti donio svojoj momčadi velika tri boda. Do kraja utakmice domaćini su ostali s igračem manje kada je drugi žuti, odnosno crveni karton zaradio Antun Kvaternik.

Derbi kola odigran je u Ivankovu gdje su nogometaši Bijelog Brda došli do velike pobjede pobijedivši domaći Bedem 3:2. Mreže su mirovale sve do 47.minute kada je goste u vodstvo doveo Domagoj Žigri, a samo deset minuta kasnije Bruno Brlić trese mrežu domaćina za 0:2. Nakon toga domaća je momčad puno bolje zaigrala, te su u 65.minuti zgoditkom Josip Raić Sudara smanjili na 1:2. Igrala se 73.minuta kada je Goran Borko neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za 2:2. Kada se očekivao potpuni preokret domaćina stigao je šok, igrala se 89.minuta utakmice kada je Nebojša Popović zatresao mrežu, i tako donio velika tri boda gostujućoj momčadi.