Liga prvaka, nokaut faza, Polufinale - uzvrati, 02.05.2018, 20:45 h, Olimpijski stadion

Branimir Korać • srijeda, 02.05.2018.

Poznati su finalisti Lige prvaka. Nakon što je Real Madrid u utorak eliminirao Bayern, dan kasnije Liverpool je unatoč porazu u Rimu, zahvaljujući visokoj prednosti sa svog stadiona izborio vizu za Kijev...

Cengiz Under
53'
21
Maxime Gonalons
69'
48
Mirko Antonucci
75'
Ragnar Klavan
83'
29
Dominic Solanke
87'
2
Nathaniel Clyne
90'+2'
Jürgen Klopp

Niti drugi polufinalni dvoboj nije razočarao, ponudio je odličan nogomet i šest pogodaka. Roma je ostala za pogodak prekratka, slavila je s 4:2 na svom travnjaku i nije uspjela nadoknaditi zaostatak iz Liverpoola od 5:2. Susret je bio dinamičan, no Rimljani nisu uspjeli stvoriti dovoljno jak pritisak s kojim bi slomili goste. Dva pogotka postigli su u samoj završnici, ipak malo prekasno.

U početku je Roma pokušala stvoriti pritisak, imala je dvije poluprilike preko Džeke i Florenzija, a šok je uslijedio u devetoj minuti. Poklon Radje Nainggolana gosti su iskoristili, Belgijac je krivo dodao loptu koju uzima Firmino, odlično proigrava Sadia Manea, a Senegalac rutinski zabija za vodstvo.

U 15. minuti domaćin je uz veliku dozu sreće došao do poravnanja. El Shaarawy je glavom spuštao loptu prema Džeki, odlično se postavio Lovren koji je izbija, ali nesretno u glavu pogađa Jamesa Milnera od kojeg lopta odlazi u mrežu.Embed from Getty Images

Liverpool je odlično koristio pogreške Rimljana i tako je i drugu kaznio. U 26. minuti gosti su dobili korner, obrana domaćina nije dobro očistila opasnost, na kraju je Džeko glavom loše zakačio loptu, samo do Wijnalduma koji pogađa pokraj Alissona za 2:1.

Do kraja prvog dijela Roma je bila bliže pogotku, El Shaarawy je u 35. minuti dobro pucao, no vratnica je spasila goste.

Odmah na startu drugog dijela Roma je došla do poravnanja na 2:2. Olako je ispao Trent Alexander-Arnold, El Shaarawy je dobro pucao, njegov udarac Karius je obranio, no odbio je loptu samo do Džeke koji bez problema zabija za 2:2.

Embed from Getty Images

Uslijedio je najjači pritisak Rimljana, ali lopta nije htjela u mrežu. U 63. minuti Alexander-Arnold rukom je obranio udarac El Shaarawyja, Skomina to nije vidio i tu su Rimljani oštećeni.

Nakon toga malo je splasnuo pritisak domaćina i tek u završnici susreta Roma je ponovno uspjela probiti obranu Redsa. Prvo je u 86. minuti Nainggolan lijepim udarcem izvan 16 metara od vratnice poslao loptu u mrežu da bi u sudačkoj nadoknadi domaćin zaradio i kazneni udarac. Rukom je igrao Klavan, ovaj put Skomina je sudio penal, a precizan je bio Nainggolan.

No bilo je prekasno za povratak, nakon toga Skomina je odmah odsvirao kraj za veliko slavlje gostiju.

Liga prvaka, nokaut faza

polufinale - uzvrati

Real Madrid2:2Bayern
Roma4:2Liverpool

• Caracalla03.05.2018. u 01:43
    treba pitat zdravka za kog ce navijati. dva ljubimca u finalu.
    Caracalla
  • Obrisan korisnik02.05.2018. u 23:44
    Super Finale. Bolje nije moglo. Jedva čekam. Već smo se nekako navikli na HR-finala ali sa Lovrenom niko nije računao. Bit će zanimljivo