Vodeći dvojac nastavlja utrku, Vrbovec poražen u Krapini

Ivan Šola • ponedjeljak, 28.05.2018.

Odigrano je 31. kolo Treće HNL Zapad u kojem su vodeći dvojac Vinogradar i Opatija ostvarili gostujuće pobjede, te tako nastavljaju međusobnu utrku za prvaka. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Maksimira u derbiju protiv Dubrave, i veliku pobjedu Trnja protiv Kurilovca. Do domaćih pobjeda stigli su još Jadran iz Poreča, Zagorec i Špansko, dok je Vrapče došlo do velika tri boda na gostovanju u Sisku. Zagreb i Dugo Selo jedini su podijelili bodove odigravši utakmicu bez pogodaka.

Derbi začelja odigran je u Sisku gdje su nogometaši Vrapča upisali veliku pobjedu savladavši Segestu 2:1, te ih tako gurnuli vrlo blizu ispadanja iz lige. Mreže su mirovale sve do 56. minute kada je Marin Tabaković doveo gostujuću momčad u vodstvo. Igrala se 71. minuta utakmice kada je Božidar Karamatić pospremio loptu u domaću mrežu za 0:2. Do kraja susreta Segesta je uspjela samo ublažiti poraz, igrala se četvrta minuta sudačke nadoknade kada je Antonio Hrnčević postavio konačan rezultat 1:2.

Jedina podjela bodova u kolu viđena je između Zagreba i Dugog Sela koji su odigrali utakmicu bez pogodaka. U utakmici s puno prilika s obje strane, mreže se nisu tresle, pa je samim time konačna podjela bodova najrealniji ishod na susretu. Najveću prigodu za vodstvo imali su domaći nogometaši u 80. minuti, ali je Filip Matijašević bio neprecizan s bijele točke.

Za najuvjerljiviju pobjedu pobrinuli su se nogometaši Jadrana iz Poreča koji su na domaćem terenu s visokih 5:2 porazili Haška. Igrala se 14. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Luka Nižić. Domaćini su se brzo oporavili od šoka, te zahvaljujući Marku Kepčiji preokrenuli rezultat u svoju korist 2:1. Do kraja poluvremena gosti su ipak izjednačili, a strijelac za 2:2 bio je Kristijan Blaževski. U nastavku susreta domaća je momčad bila puno bolja, te je zasluženo stigla do uvjerljive pobjede. Prvo je u 58. minuti Enis Šoškić vratio Jadran u vodstvo, da bi samo pet minuta kasnije svoj treći pogodak na utakmici postigao Marko Kepčija. Pitanje pobjednika riješeno je u 76. minuti kada je konačan rezultat utakmice postavio Matko Videkić. Do kraja susreta domaća je momčad ostala s igračem manje, kada je žute kartone upario Vedran Radman.

Do 20. prvenstvene pobjede stigla je vodeća momčad prvenstva Vinogradar koja je na gostovanju u Pazinu kod Pazinke slavila s minimalnih 1:0. Kroz svih 90 minuta gostujuća je momčad bila bolji protivnik na terenu, te je zasluženo uzela sva tri boda. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 57. minuti kada je prvi topnik lige Igor Prijić neobranjivo poslao loptu u domaću mrežu za pobjedu gostiju.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Krapini gdje je domaći Zagorec upisao 15. prvenstvenu pobjedu savladavši Vrbovec 3:1. Igrala se 21. minuta utakmice kada je goste u vodstvo doveo Josip Colarić. Do kraja poluvremena domaća se momčad vratila u egal zahvaljujući Stjepanu Poljaku. U nastavku susreta mreže su mirovale do posljednje dionice utakmice kada su domaćini s dva brza gola riješili pitanje pobjednika. Igrala se 76. minuta kada je Krunoslav Sedak doveo domaćine u vodstvo, a samo četiri minute kasnije konačan rezultat 3:1 postavio je Matija Kanceljak.

Do desete prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Trnja koji su na domaćem terenu savladali Kurilovec 3:1. Mreže su mirovale sve do 16. minute kada je Jurica Poldrugač doveo domaću momčad u vodstvo. Igrala se 33. minuta utakmice kada su gosti ostali s igračem manje, dva žuta kartona zaradio je Mijo Šarić. Samo tri minute kasnije Kurilovec je došao do izjednačenja zahvaljujući Anti Džaji. Trnje je ponovno došlo u vodstvo u 55. minuti kada je Petar Zubak iskoristio kiks gostujuće obrane i zatresao mrežu za 2:1. Pitanje pobjednika bilo je riješeno u 69. minuti kada je konačan rezultat utakmice 3:1 postavio Marino Slatina.

Derbi kola odigran je u Dubravi gdje je istoimeni domaćin u kvartovskom derbiju izgubio od gostiju iz Maksimira koji su tako upisali 15. prvenstvenu pobjedu. Mreže su mirovale sve do 64. minute kada je Antonio Marić doveo gostujući sastav u prednost. Samo tri minute kasnije Kristijan Dragović zatresao je domaću mrežu za vodstvo Maksimira 2:0. Do kraja susreta Dubrava je uspjela samo uljepšati poraz, igrala se 80. minuta kada je konačan rezultat 1:2 postavio Marin Mudražija.

Županijski derbi odigran na otoku Krku pripao je gostujućim nogometašima iz Opatije koji tako nastavljaju utrku za naslov s Vinogradarom. Na prvi pogodak čekala se 48. minuta kada je Aleksandar Šolić doveo gostujući sastav u vodstvo. Igrala se 52. minuta kada je Alen Matovina udvostručio prednost Opatije, a samo četiri minute kasnije Danijel Lazić povisio je prednost na 0:3. Do kraja susreta domaćini su zaigrali puno bolje, te su uspjeli uljepšati poraz. Igrala se 66. minuta kada je Arton Ismaili zatresao mrežu za 1:3, a konačan rezultat utakmice 2:3 postavio je Robert Brdar u 77. minuti.

Do vrijednih bodova stigli su igrači Španskog koji su na domaćem terenu porazili izravnog konkurenta Rudara iz Labina, te se tako primakli korak bliže ostanku u ligi. U vrlo čvrstoj utakmici mreže su mirovale sve do 56. minute kada je Zvonimir Guliš doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti kada je konačan rezultat utakmice 2:0 postavio Matej Jazvić.