Branimir Korać • subota, 02.06.2018.

Drama u Varaždinu okončana je pobjedom domaćina, ali ostankom Istre 1961 u HT Prvoj ligi. Puljani su pola sata imali igrača manje, ali domaćin nije došao do drugog pogotka i ostao je kratak u borbi za najviši rang...

Varaždin je propustio veliku priliku za povratak u HT Prvu ligu. Vodstvo 1:0, igrač više i niz prilika, no nije bilo dovoljno, Istra 1961 uspješno se obranila i zadržala prednost 3:1 iz prvog susreta.

Već u Puli sve je moglo biti drugačije. Tamo su Varaždinci u prvom poluvremenu propustili priliku unakaziti domaćina, a onda su u nastavku potpuno pali i upisali poraz. I na svom stadionu igrali su bolje, opasno su pritisnuli, ali postigli su samo jedan pogodak što nije bilo dovoljno za prolaz.

U prvom dijelu u nekoliko navrata tražili su Varaždinci kazneni udarac, ali suci se nisu slagali i na poluvrijeme otišlo se bez pogodaka.

Od početka drugog poluvremena Varaždin je počeo stvarati prilike i do pogotka je došao u 55. minuti kada Drožđek iz kontranapada pogađa mrežu odličnog Ćorića.

Novi problemi za Istru javljaju se u 64. minuti kada Zgrablić zarađuje drugi žuti karton opravdano i gosti ostaju s igračem manje što dodatno podgrijava nadu Varaždina.

Do kraja susreta ipak domaćin nije uspio stvoriti dovoljno konkretne prilike, prijetio je i pritiskao, ali obrana Istre 1961 odrađivala je vrlo dobar posao i spriječila je pogodak.

Što se susret više bližio kraju, tako je i sve više nestajala mirnoća u domaćem sastavu, krenule su i pogreške te je završilo s tih 1:0 koji nisu bili dovoljni Varaždinu za ulazak u viši rang.

Istra 1961 u vrlo turbulentnoj sezoni tako nastavlja niz prvoligaša koji u dodatnim kvalifikacijama ipak ostaju u najvišem rangu.