SP 2018., skupina G, 2. kolo, 24.06.2018, 14:00 h, Stadion Nižnji Novgorod
Suci: GRISHA Ghead (EGY) ACHIK Redouane (MAR), AHMED Waleed (SDN), HAUATA Norbert (TAH)
6:1(5:0) Panama
Felipe Baloy 78'
Panama

Petar Jenjić • nedjelja, 24.06.2018.

Engleska je u drugom kolu Svjetskog prvenstva s visokih 6:1 svladala Panamu na krilima hat-tricka Harryja Kanea koji je postao prvi Englez na Svjetskom prvenstvu s tri pogotka na jednoj utakmici od 1966. godine...

Jamie Vardy
63'

Fabian Delph
63'
3
Danny Rose
70'
Ricardo Avila
62'
16
Abdiel Arroyo
69'
23
Felipe Baloy
69'
Hernan Dario Gomez

Kao što se i moglo očekivati Engleska je rutinski odradila drugo kolo Svjetskog prvenstva protiv Paname i potvrdila prolazak u sljedeću fazu natjecanja. U posljednjem kolu igrat će protiv Belgije za prvo mjesto u skupini.

Već nakon prvih 45 minuta Engleska je imala vodstvo od čak 5:0, a prvo ime utakmice svakako je sjajni Harry Kane koji je postigao hat-trick, a ujedno i prvi Englez od Geoffa Hursta i 1966. godine koji je zabio tri pogotka u utakmici Svjetskog prvenstva. Uspjeli su Panamci do kraja utakmice zabiti svoj prvi pogodak u povijesti na Svjetskim prvenstvima, ali to je bilo dovoljno tek za poraz od 6:1.

Samo osam minuta bilo je potrebno Englezima za vodstvo, a pogodak je stigao nakon prekida, točnije kornera. Ubacio je Kieran Trippier, a na deset metara potpuno sam našao se John Stones i glavom pospremio loptu u mrežu. Stones je tako postao prvi igrač Manchster Cityja koji je zabio za Englesku na Svjetskom prvenstvu, prvi je bio Trevor Francis 1982. godine. Osam minuta kasnije dobar pokušaj Panamaca, pucao je Joel Barcenas, ali malo pored gola.

Slika 1 od 1.

Već do 22. minute Engleska je podebljala vodstvo, Jesse Lingard srušen je u kaznenom prostoru, a sudac je dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač bio je Harry Kane koji je tako prvi engleski igrač koji je postigao tri ili više pogodaka u grupnoj fazi, nakon Georgea Hunta 1966. i Garyja Linekera 20 godina kasnije.

Slika 2 od 2.

Solidno su kombinirali Panamci, ali nisu uspjevali konkretno zaprijetiti prema engleskim vratima. Osvetilo im se to u 36. minuti, kombinirali su Raheem Sterling i Jesse Lingard, a potonji sjajnim udarcem neobranjivo pogodio same rašlje. Do kraja poluvremena Gordi Albion pronašao je još vremena za pokoji pogodak.

Drugi puta na susretu u strijelce se upisao John Stones koji je pokupio odbijanac nakon pokušaja Sterlinga, a u sudačkoj nadoknadi Engleska je dobila još jedan kazneni udarac. Ponovno je sjajno i snažno opalio Harry Kane i zaokružio odlično prvo poluvrijeme.

Slika 3 od 3.

Očekivano, u nastavku susreta pao je tempo, ali nije i Harry Kane s golovima. Napadač Tottenhama pospremio je loptu u mrežu nakon što je panamski vratar obranio pokušaj Rubena Loftus-Cheeka. U 78. minuti do prvog je pogotka na Svjetskom prvenstvu stigla i Panama, ubacio je Ricardo Avila, a poentirao Felipe Baloy.