SP 2018., skupina H, 2. kolo, 24.06.2018, 20:00 h, Kazanj, Kazanj Arena
Suci: Cesar Ramos (Meksiko), Marvin Torrentera (Meksiko), Miguel Hernandez (Meksiko)
Radamel Falcao 70'
Juan Cuadrado 75'
Kolumbija

Petar Jenjić • nedjelja, 24.06.2018.

Reprezentacija Kolumbije stigla je do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu, u utakmici odigranoj u Kazanju svladala je Poljsku s 3:0 i tako je ostavila bez ikakvih šansi za prolazak skupine...

Kamil Grosicki
57'
14
Lukasz Teodorczyk
72'
15
Kamil Glik
80'
Mateus Uribe
32'
16
Jefferson Lerma
73'
7
Carlos Bacca
78'
Jose Pekerman

Poljska je još jednom razočarala, a Kolumbija odigrala jako dobru utakmicu i iskoristila svaku priliku za pogodak. Četvrtfinalisti s prošlog Prvenstva upisali su pobjedu od 3:0 čime su ispratili Poljake od svake šanse za prolazak skupine.

Jedan pogodak u prvom, dva u drugom bila su i više nego dovoljni za Kolumbiju koja će se u utakmici protiv Senegala boriti za prolazak skupine. S druge strane, Poljacima preostaje odigrati dvoboj protiv Japana.

Slika 2 od 2.

Nakon prvih desetak minuta ravnopravne igre Kolumbija je uspostavila blagu terensku dominaciju protiv inferiornih Poljaka koji ni u drugoj utakmici nisu uspijevali ozbiljnije zaprijetiti. Jako puno oštrih startova moglo se vidjeti već do polovice prvog poluvremena, ali sudačkih opomena još uvijek nije bilo.

Problem Kolumbijcima stvorila je ozljeda Abela Aguilara koji je napustio travnjak u 32. minuti, a zamijenio ga je Mateus Uribe. Ipak, osam minuta kasnije momčad Josea Pekermana zasluženo je stigla do pogotka i vodstva.

Slika 1 od 1.

Lijepu akciju odigrao je četvrtfinalist s prošlog Svjetskog prvenstva. Izigrao je poljsku obranu nakon kornera, a James Rodriguez dobio dovoljno prostora za pristojan ubačaj. Sjajno je pogodio Yerryja Minu koji glavom skreće loptu u mrežu.

Nije bilo prevelikih uzbuđenja u drugom poluvremenu sve do 70. minute kada Kolumbijci postižu drugi pogodak na susretu. Juan Quintero krasno je asistirao za Radamela Falcaa koji vanjskim dijelom kopačke pogađa poljsku mrežu.

Da ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika pobrinuo se Juan Cuadrado, a ovoga puta se Falcao upisao u listu asistenata. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio.