Nisu oduševili, ali pobjeda se piše - Modri u generalnoj probi svladali Varaždin

Dario Dodić, gnkdinamo.hr • petak, 20.07.2018.

Nogometaši Dinama odigrali su posljednju pripremnu utakmicu pred ogled s Hapoel Beer Shevom u kvalifikacijama za Ligu prvaka idući tjedan, u Varaždinu su s 2:1 svladali istoimenog domaćina...

VARAŽDIN - DINAMO 1:2 (1:1)

Suci: Ivan Slunjski, Siniša Fajfarić, Miro Hantak

Varaždin: Mrmić (od 60. Gavranović) - Bamidele, Ćelić (od 46. Stolnik), Senić (od 75. Kulenović), Perković (od 75. Sambolec) - Brezovec (od 60. Vuk), Jertec (od 60. Kolarić) - Drožđek (od 81. Takiguchi), Golubar (od 46. Težak), Črnko (od 46. Glavica) - Sačer (od 60. Havelka)

Dinamo: Zagorac (od 46. Juric) - Moharrami (od 46. Theophile), Rrahmani, Perić, Lecjaks - Šunjić (od 59. Šitum) - Hajrović (od 59. Marin), Fiolić (od 46. Gojak), Knežević, Menalo (od 59. Olmo) - Hodžić (od 59. Gavranović)

Strijelci: 0:1 Hodžić (12.), 1:1 Jertec (39.), 1:2 Perić (51.)

Prava je napeta sportska atmosfera vladala za vrijeme prijateljskog ogleda Varaždina i Dinama u petak, 20. srpnja u večernjima satima. Domaćin NK Varaždin i hrvatski prvak odigrali su iznimno borben i zanimljiv susret, a to je ujedno bio i posljednji pripremni ispit momčadi trenera Nenada Bjelice uoči početka nove sezone.

Istrčali su igrači Dinama na Gradski stadion u Varaždinu u sasvim novom ruhu - novim gostujućim žutim adidas dresovima, a na kraju ogleda prepunog dobrih akcija slavili su 2:1. Pogotke su za Modre postigli Hodžić i Perić dok je strijelac za Varaždin bio Dario Jertec.

Modri su poveli u ranoj fazi susreta. Hajrović je s desne strane gurnuo na rub kaznenog prostora do Hodžića koji je s nekih osam metara mirno pokraj Mrmića u 12. minuti zatresao mrežu za 1:0.

Pokušao je domaćin što prije doći do izjednačenja pa je ozbiljno zaprijetio u 18. minuti kada je Drožđek s lijeve strane sam s nekih deset metara poslao loptu malo pokraj Zagorca i suprotne vratnice. Nešto kasnije vratar Dinama imao je dobru reakciju također u kaznenom prostoru ispred mladog Drožđeka kada je na vrijeme stigao na loptu.

U 27. minuti Knežević se oslobodio i s ruba kaznenog prostora malo iskosa s lijeve strane direktnim udarcem na gol pogodio gredu. Niz prilika s obje strane nije donio nove pogotke sve do 39. minute i situacije nakon jednog prekršaja Dinama. Za Varaždin je dosuđen slobodni udarac dosta iskosa s desne strane, Brezovec je loptu poslao precizno na drugu vratnicu, a Jertec iz prve zatresao suprotni kut za 1:1 i veselje domaćih navijača. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Uoči nastavka susreta u svlačionici su ostali Zagorac, Moharrami i Fiolić koje su na terenu zamijenili Juric, Gojak i Theophile. Već u 49. minuti stigli su igrači Dinama u rezultatsku prednost, a strijelac je za 2:1 bio Perić. Hajrović je sjajno prevario istrčalog Mrmića i iz kaznenog prostora s desne strane vratio loptu na nekih deset metara, do Perića koji je lagano posprema u prazan gol Varaždina.

U 79. minuti Šitum je po desnoj strani lijepo prošao svog čuvara, ubacio na drugu stranu na liniju kaznenog prostora za Gojaka koji silovito pogađa okvir gola. Nekoliko je centimetara dijelilo igrače Dinama od povećanja prednosti, a do kraja utakmice vidjeli smo par prilika s obje strane.

Momčad trenera Bjelice imala je u drugom poluvremenu više od deset udaraca, a u strijelce se pokušao upisati Mario Gavranović iskosa iz peterca što je uspješno obranio njegov prezimenjak vratar Varaždina koji je ušao u nastavku - Dinko Gavranović. I Perićev pokušaj u završnici susreta otišao je tek preko vratnice, dok je mladi vratar Dinama Lovro Juric uspješno obranio udarac Vuka u posljednjim trenucima ogleda.

Nakon prijateljske utakmice i zaslužene 2:1 pobjede Modri se okreću posljednjim pripremama uoči velikog ispita koji je pred njima. U utorak, 24. srpnja, na stadion Maksimir u 2. pretkolu Lige prvaka stiže izraelski klub Hapoel Beer Sheva (20h).