Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain 3:0 Caen
Caen

Jan Šneler • nedjelja, 12.08.2018.

Kao što se i očekivalo, aktualni prvak Francuske PSG nije imao većih problema protiv Caena u prvom kolu Ligue 1...

Nije ovo bila najbolja utakmica koju je PSG odigrao, međutim protiv Caena to je bilo taman koliko je trebalo. U ranoj fazi utakmice postigli su dva pogotka i prilično mirno priveli susret kraju. S obzirom na to da se radi o uvodnoj fazi prvenstva kada momčadi još nisu u najboljoj formi, u PSG-u mogu biti zadovoljni izvedbom momčadi.

Već nakon 10 minuta igre, Parižani su došli u vodstvo. Obrana Caena je popustila, Christopher Nkunku sjajno proigrao Neymara koji ovakve situacije ne promašuje. Gosti su i prije početka susreta imali vrlo male šanse za neki pozitivan rezultat, a nakon lošeg početka izgledi su se tek smanjili. PSG je napadao sve više i gol je visio u zraku.

Imao je Caen jednu polušansu u 19. minuti, no vrlo brzo Gianluigi Buffon je otklonio opasnost. Domaćini su bili vrlo aktivni, pogotovo Angel Di Maria koji je izgledao pokretljivo i vrlo opasno po gol suparnika. Nakon dugog pritiska, gosti su se konačno slomili u 35. minuti.

Ponovno je izigrana obrana Caena. Sve je napravio Di Maria koji je sjajno prošao po boku i oštrom loptom u peterac pronašao Adriena Rabiota. Veznjak PSG-a je s male udaljenosti bez ikakvih problema poslao loptu u mrežu.

U nastavku susreta nismo vidjeli ništa više od Caena. Ponovno je PSG bio dominantniji, kvalitetniji i aktivniji. Ipak, bilo je jasno kako se Parižanima nikuda ne žuri te su vrlo strpljivo igrali čekajući priliku da trećim pogotkom zaključe susret. Šansa je došla pred kraj susreta, no Timothy Weah je uzdrmao vratnicu.

Ipak u 89. minuti Weah je stigao do pogotka. Izgleda kako greška Lorisa Kariusa u finalu Lige prvaka ipak nije toliko jedinstvena jer je nakon katastrofalne reakcije Huga Llorisa u finalu Svjetskog prvenstva, isto ponovio i vratara Caena Brice Samba. Vrlo nespretno primio je povratnu loptu i u pokušaju da ju ispuca pogodio Weaha koji šalje loptu u mrežu za konačnih 3:0.