Borussia Mönchengladbach bez milosti protiv niželigaša, Kiel do preokreta protiv 1860 Münchena

Petar Jenjić • nedjelja, 19.08.2018.

Odigrane su još tri utakmice u njemačkom Kupu, a do najuvjerljivije pobjede stigla je Borussia Mönchengladbach koja je s velikih 11:1 slavila u gostima kod Hastedta. Do pobjede je stigao i Kiel u gostima kod 1860 Münchena, kao i Union Berlin kod Jene...

Borussia Mönchengladbach nije imala nikakvih problema na gostovanju kod petoligaša Hastedta iz Bremena. U utakmici s pregršt pogodaka i ukupno dva hat-tricka, Borussia je stigla do pobjede rezultatom 11:1.

Već nakon prvog poluvremena gostujuća momčad imala je vodstvo od 6:0. Dva se puta u strijelce upisao Thorgan Hazard, kao i Raffael, dok su po jedan pogodak postigli Alassane Plea i Florian Neuhaus.

Nakon pet minuta igre u nastavku drugi je pogodak na susretu postigao Plea, dok je u 56. minuti osmi zgoditak svoje momčadi zabio Jonas Hofmann. Do kraja utakmice vidjeli smo još nekoliko pogodaka. Hat-trick su kompletirali Raffael i Plea, dok se još jednom u strijelce upisao i Hazard. Počasni pogodak za domaćina postigao je Diyak Kucuk.

Zanimljiv dvoboj odigran je u Jeni gdje je istoimeni domaćin ugostio Union Berlin i u konačnici upisao poraz od 4:2.

Dva puta gostujuća je momčad imala pogodak prednosti tijekom prvog poluvremena, pogocima Sebastiana Anderssona i Felixa Kroosa, ali oba puta Jena se uspijevala vratiti, golom Maximiliana Wolframa i autogolom Christophera Timmela.

Ipak, već do kraja poluvremena Union Berlin ponovno vodi, strijelac je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade bio Simon Hedlund. Kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko pobjede, pobrinuo se isti igrač u 71. minuti.

Kiel je preokretom protiv 1860 Münchena stigao do prolaska u sljedeću fazu natjecanja. Slavio je u gostima rezultatom 3:1 nakon što je sve do 74. minute bio u zaostatku pogotkom Nica Kargera.

Ipak, u razmaku od 74. do 87. minute uspijeva postići tri pogotka i doći do pobjede. Dva je gola zabio Alexander Mühling, da bi konačan rezultat postavio Kingsley Schindler.