Serie A, 2. kolo, 25.08.2018, 20:30 h
Napoli
Napoli 3:2(0:1) Milan
Milan

Ljepotica u Napulju: Milan vodio, Napoli preokrenuo i stigao do pobjede, Hrvati bez nastupa

Petar Jenjić • subota, 25.08.2018.

Nogometaši Napolija u odličnoj su utakmici odigranoj u Napulju stigli do pobjede protiv Milana s 3:2, nakon što su Rossoneri do 53. minute imali dva pogotka prednosti...

Dva pogotka prednosti imao je Milan do 53. minute, ali tu je i stao. Napoli je razveselio svoje navijače i nakon preokreta protiv Lazija (2:1), na još teži način stigao do druge prvenstvene pobjede. Odličnu utakmicu s klupe su promatrali Marko Rog i Alen Halilović.

Stadion u Napulju utišan je nakon 15. minuta igre kada gosti dolaze do vodstva. Fabio Borini glavom je spustio loptu za Giacoma Bonaventuru koji sjajnim udarcem neobranjivo pogađa suparničku mrežu. David Ospina ništa nije mogao.

Obje momčadi igrale su vrlo dobro u posljednjoj liniji, a Napoli je kroz veći dio prvog poluvremena energičnim pritiskom na svaku loptu tražio izjednačujući pogodak. Međutim, rezultat se nije promijenio sve do četvrte minute nastavka kada je lopta ponovno završila u mreži domaćina.

Bila je to jako lijepa akcija Rossonera, Suso je jedno ubacivanje u kazneni prostor spustio za Davidea Calabriju koji iskosa pogađa suprotni kut protivničkog gola.

Već u 53. minuti Napoli je stigao do smanjenja zaostatka, Jose Callejon proigrao je Piotra Zielinskog koji s ruba kaznenog prostora matira vratara Milana. Isti se igrač ukazao u 67. minuti, ovoga puta sjajno je s dvadesetak metara iz voleja pogodio za izjednačenje. Četiri od 16 pogodaka u Serie A poljski je nogometaš zabio upravo protiv Milana.

80. minuta donijela je potpuni preokret domaće momčad za ludnicu na tribinama. Još jedna lijepa akcija Napolija stigla je do Allana koji je prebacio loptu na drugu stativu za Driesa Mertensa koji pogađa praznu mrežu.