Roma
Roma 3:3(1:3) Atalanta
Atalanta

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.08.2018.

Roma i Atalanta u vrlo zanimljivoj utakmici prepunoj događanja odigrali su 3:3 na Olimpicu nakon što je gostujuća momčad na poluvremenu imala vodstvo 3:1. Asistent za treći pogodak bio je Mario Pašalić koji je odigrao svih 90 minuta za Atalantu...

Vrlo dobra utakmica zaključila je drugo kolo talijanske Serie A. Roma je na Olimpicu ugostila Atalantu i odigrala 3:3, iako je na poluvremenu zaostajala 3:1. Vrijedi izdvojiti kako je asistenciju ubilježio Mario Pašalić koji je odigrao svih 90 minuta za gostujući sastav.

Početni rezultat stajao je nepromijenjen tek 70 sekundi kada je domaća momčad nakon briljantne akcije stigla do pogotka. Cengiz Under ubacio je s desne strane u peterac gdje se našao Javier Pastore i sjajno isprve petom pogodio sami kut protivničkog gola.

Međutim, uslijedio je šok na drugoj strani i to u vrlo kratkom vremenskom razmaku. U 19. minuti Duvan Zapata krasno je pucao iskosa s ruba kaznenog prostora, lopta je pogodila stativu i odbila se točno do Timothyja Castagne koji nije imao težak posao iz blizine poslati ju u mrežu.

Tri minute kasnije Atalanta je kompletirala preokret, Zapata se našao u ulozi asistenta, fino je proigrao Emiliana Rigonija koji s pet metara matira Robina Olsena. Nastavili su gosti s jako dobrom igrom, a u završnici prvog poluvremena nagrađeni su još jednim.

Ponovno je strijelac bio Emiliano Rigoni, ali ovoga puta u ulozi asistenta našao se Mario Pašalić koji je suigrača krasno proigrao u kaznenom prostoru, a ovaj lakoćom pogodio loptom u bliži kut.

Puno bolje ušla je Roma u drugo poluvrijeme, a zaostatak je smanjila nakon točno sat vremena igre. Edin Džeko ostavio je loptu Alessandru Florenziju na tridesetak metara od gola, a ovaj se sjurio prema kaznenom prostoru i matirao protivničkog vratara.

Statistika u drugom poluvremenu potpuno je bila na strani Rome, a domaća momčad do izjednačenja stigla je u 83. minuti kada je nakon ubačaja iz slobodnog udarca najbolje reagirao Konstantinos Manolas.