Branimir Korać • srijeda, 29.08.2018.

Dok je pozornost većeg dijela nogometne Europe bila usmjerena prema Ligi prvaka, Englezi su igrali susrete Carabao Cupa...

Crystal Palace preskočio je prvu prepreku u Carabao Cupu, protivnik je bio Swansea, a Londončani su na Libertyju slavili s 1:0. U zanimljivom dvoboju s dosta promjena u gostujućoj momčadi u odnosu na one snage s kojima je Roy Hodgson nastupio protiv Watforda, pobjedu Crystal Palaceu donio je Alexander Sorloth u 70. minuti.

Problema nije bilo za Bournemouth protiv Milton Keynesa, slavio je na svom stadionu s glatkih 3:0. Kvalitetniji domaćin već na odmoru imao je ugodnih 2:0 golovima Lysa Mousseta i Ryana Frasera te je u nastavku preko Jordona Ibea samo potvrdio pobjedu.

Podbacio je Cardiff koji je na svom stadionu poražen od Norwicha s 3:1. Loš nastup Cardiffa koji nije uspio uspostaviti dominaciju i zasluženo je poražen. Dennis Srbeny bio je dvostruki strijelac, a još jedan pogodak dodao je Maximillian James Aarons. Jedini strijelac za domaćina, tek kod 3:0, bio je Bruno Ecuele Manga.

U zvučnom dvoboju bivšeg i sadašnjeg premierligaša Stoke je na svom stadionu svladao Huddersfield s 2:0. Nije to bio dvoboj za umiranje u ljepoti, a domaćin je slavio golom Saida Berahina s početka drugog dijela te autogolom Juninha Bacune s kraja susreta.

Wolverhampton je bio oprezniji u gostima kod Sheffield Wednesdaya kojeg je svladao s 2:0. Zasluženo slavlje gostiju kod su u drugom poluvremenu slomili otpor Wolverhamptona i slavili golovima Lea Bonatinija i Heldera Coste.

West Ham se u drugom poluvremenu "čupao" kod Wimbledona i pitanje je kako bi taj susret završio da domaćin nije u 18. minuti ostao s igračem manje. Poveo je već u drugoj minuti golom Joea Pigotta da bi u 18. minuti drugi žuti karton zaradio Rodney McDonald. U drugom poluvremenu West Ham je iskoristio brojčanu premoć i golovima Isse Diopa, Angela Ogbonne i Chicharita stigao do prolaza.

Prve minute za prvu momčad Leicestera upisao je Filip Benković. U glatkoj pobjedi 4:0 protiv Fleetwooda, Benković je ušao u 62. minuti umjesto Wesa Morgana. Domaćin je glatko slavio golovima Christiana Fuchsa, Iborre, Kelechija Iheanacha i Rachida Ghezzala.

Do rutinske pobjede došao je Fulham koji nije pružio ni najmanju šansu skromnom Exeteru. Domaćin je slavio s 2:0, a oba pogotka za Fulham postigao je Aboubakar Kamara.

Jak premierligaški dvoboj odigran je na Amex stadionu gdje je Brighton ugostio Southampton. Izjednačeni dvoboj odlučen je pogotkom Charlieja Austina u 88. minuti susreta.