Nexe Našice 23:22 RK Zagreb
RK Zagreb

Našičani slave povijesnu pobjedu, napokon srušili PPD Zagreb

Mihaela Bradovski • četvrtak, 30.08.2018.

Prvo kolo SEHA lige donijelo je veliki hrvatski derbi između nexea i PPD Zagreba te prvu pobjedu Našičana protiv hrvatskog prvaka. Godinama su Našičani pokušavali svladati Zagreb i tek sada su uspjeli...

Iako je prepustio svog ponajboljeg igrača PPD Zagrebu na posudbu, Nexe je napokon, nakon godina pokušaja i čekanja, uspio svladati hrvatskog prvaka.

Nije bilo jednostavno, u završnici se javila nervoza i Nexe je skoro u potpunosti ispustio veliku prednost koju je imao, ali pogodak Marina Šipića u zadnjoj minuti potpuno je prelomio susret i Nexe je slavio.

Lino Červar neće imati razloga za zadovoljstvo nastupom svojih igrača. Nexe je dobrim dijelom susreta dominirao, lakše je dolazio do pogodaka i samo u zadnjih desetak minuta Zagreb je izgledao bolje, ali bilo je kasno i nije se uspio potpuno vratiti.

Odvajanje domaćina krenulo je sredinom prvog dijela kada je Zagreb ušao u crnu rupu u napadu, nije mogao zabiti niti sa sedam metara, a Nexe je serijom 4:0 pobjegao na 9:4.

Održavali su Našičani ugodnu prednost i nisu dopustili Zagrebu da se približi na manje od tri gola zaostatka.

Sredinom drugog dijela pobjegao je na 20:14, prvi put dohvatio šest golova prednosti nakon čega su počeli problemi. Zagreb je uz tri brza gola Zlatka Horvata amnjio na 20:17, Vozab je vratio na plus četiri da bi Zagreb napravio novu seriju 3:0 i došao na samo gol zaostatka.

Dvije minute prije kraja ostao je bez dvojice isključenih igrača, no Nexe kod 22:21 ne realizira napad, Gadža radi korake i Zagreb ima napad za poravnanje. Pokušao je Bičanić, Mrđenović se dobro postavio u bloku i lijevi vanjski Zagreba puca dosta preko gola.

Odmah je zabio Šipić na drugoj strani, 14 sekundi prije kraja Horvat je smanjio sa sedam metara, ali Nexe je do kraja zadržao loptu i proslavio veliku pobjedu 23:22.

Tomi Vozab predvodio ga je s osam golova dok je Marin Šipić dodao šest. Kod Zagreba Zlatko Horvat postigao je devet golova, a Damir Bičanić šest.