Novi Vardar krenuo pobjedom u makedonskom derbiju, Meškov slavio kod Izviđača

Branimir Korać • četvrtak, 30.08.2018.

Odigrana su još dva susreta prvog kola SEHA lige, a do očekivane pobjede došli su Vardar u lokalnom derbiju protiv Metalurga te Meškov koji je bio bolji od Izviđača...

Novi Vardar bez niza zvijezda od prošle sezone krenuo je u sezonu pobjedom. U prvom kolu SEHA lige svladao je Metalurg s 34:28, a pobjedu je osigurao u zadnjih 15 minuta. Dotad se Metalurg dobro držao, bio na samo gol zaostatka, ali serijom 4:0 Vardar se odvojio i otišao do pobjede.

Trebat će vremena da se Vardar posloži i tek onda bit će poznato koliko će moći ove sezone. Dobar dio sjajnih igrača napustio je klub te će trebati dosta strpljenja s ovom momčadi.

"Ovo nam je bila prva službena utakmica u sezoni i odigrali smo dva potpuno različita poluvremena. Napad nije bio loš, ali jasno je da moramo popraviti igru u obrani. Pristup utakmicama mora biti bolji posebno jer imamo potpuno novu momčad, novog trenera i moramo puno raditi kako bi sve funkcioniralo", smatra Martin Popovski.

U redovima Vardara Rogerio Moraes Ferreira postigao je odam golova, Timur Dibirov pet, a Ivan Čupić četiri pogotka. Dejan Milosavljev imao je 12 obrana. Kod Metalurga Halil Jaganjac zabio je šest golova iz isto toliko pokušaja dok je Ante Tokić dodao tri pogotka.

Do gostujuće pobjede došao je Meškov Brest koji je slavio kod Izviđača s 33:29. I Meškov u sezonu kreće s dosta izmijenjenom momčadi, protiv Izviđača nije nastupio s najjačim snagama, ali je svejedno došao do pobjede. Susret je zaključio s četiri gola u nizu nakon što je u 53. minuti Izviđač poravnao na 29:29.

"Sve u svemu odigrali smo dobru utakmicu. Domaćin je bio vrlo neugodan protivnik koji se nije predavao do samog kraja", rekao je Maksim Baranau koji je s 11 golova bio najefikasniji kod pobjednika.

Osim Baranaua istaknuli su se Andrej Jaščanka sa sedam golova te s po pet Artsiom Selviasiuk i Valentin Kuran. Kod Izviđača Vedran Delić bio je strijelac sedam puta, Marko Vukić dodao je šest golova, a Dragan Šoljić pet.