Bez iznenađenja u drugom kolu Bundeslige, Marić i Pavlović odlični u pobjedi Melsungena

Jan Šneler • nedjelja, 02.09.2018.

Dovršeno je drugo kolo rukometne Bundeslige u kojem su favoriti bili uspješni i upisali očekivane pobjede. Dobar nastup imali su i hrvatski internacionalci...

Kiel nije imao nikakvih problema na gostovanju kod Ludwigshafena. U prvom dijelu gosti su preuzeli kontrolu nad utakmicom, da bi u nastavku susreta povećali prednost i mirno zaključili susret s 19:26. Najbolji kod gostiju bili su Nicklas Ekberg i Lukas Nillson sa šest pogodaka, dok je Domagoj Duvnjak dodao jedan pogodak. Interesantno, osim što je upisao sedam obrana, vratar Kiela Niklas Landin postigao je i tri pogotka. Kod domaćeg sastava, Alexander Feld postigao je četiri pogotka.

Slično kao i Kiel, lagan posao imao je Magdeburg za koji igra hrvatski pivot Željko Musa. Domaći su već na poluvremenu imali ugodnih četiri pogodaka razlike koje su uspješno obranili do kraja. Početkom drugog dijela, Leipzig se nakratko približio na svega dva pogotka razlike, no vrlo brzo Magdeburg se uozbiljio i na kraju slavio s 28:20.

Kod domaćih, najbolji je bio Marko Bezjak sa šest pogodaka, dok je za poraženi Leipzig Alen Milošević zabio sedam golova. Musa je sudjelovao u pobjedi Magdeburga s jednim pogotkom.

Iako konačni rezultat susreta Hannovera i Bergischera sugerira da je bilo riječ o napetom susretu, realnost je potpuno drugačija. Iako je u prvom dijelu domaći sastav imao problema s gostima, već sredinom drugog dijela Hannover je riješio pitanje pobjednika. Imali su domaći vodstvo 26:19 i prilično se opustili u posljednjim minutama.

Mait Patrail, Lars Lehnhoff i Pavel Atman postigli su po pet pogodaka za pobjednički sastav, dok je Ilija Brozović odradio solidnu utakmicu i dodao tri pogotka. Kod gostiju, najefikasniji je bio Arnor Thor Gunnarsson s devet pogodaka, od čega je čak osam postigao s linije sedmerca.

Sjajan učinak zabilježili su hrvatski igrači u dresu Melsungena u pobjedi kod Bietigheim-Metterzimmerna. Kvalitetniji gosti nisu imali problema sa slabašnim domaćinom, a briljirali su Marino Marić i Domagoj Pavlović. Marić je ostvario učinak od sedam pogodaka, dok je Pavlović dodao pet. Kod domaćih, Robin Haller ostvario je učinak od pet pogodaka.

Iako je hrvatski rukometaš Ivan Martinović bio iznimno raspoložen, to nije pomoglo njegovom Gummersbachu na gostovanju kod Erlangena. Već u prvom dijelu domaći su došli do lijepih pet golova prednosti i Gummersbach to nikako nije mogao nadoknaditi. Već spomenuti Martinović završio je utakmicu sa šest pogodaka, dok se Drago Vuković nije upisivao u strijelce. Za Erlangen, Dominik Mappes i Nikolai Link dodali su po šest pogodaka.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865