Vodeća četvorka i dalje stopostotna, Novigrad i dalje bez bodova

Ivan Šola • četvrtak, 06.09.2018.

Odigrano je 3.kolo 3.HNL Zapad u kojem su vodeća četvorka Krk, Trnje, Vinogradar i Orijent ostvarili nove pobjede, te su tako ostali na maksimalnom učinku u prvenstvu. Najefikasnija utakmica odigrana je na Pešćenici gdje je Hašk (6:2) porazio Špansko, dok je Vrbovec poslije preokreta savladao Jadran iz Poreča. Maksimir je bio bolji od Zagreba, dok se za iznenađenje kola pobrinula momčad Dugog Sela savladavši u gostima Novigrad.

Vrlo zanimljiva utakmica odigrana je na Jarunu gdje su istoimeni domaćin i Opatija podijelili bodove. Svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme, pa je samim time neriješen rezultat najrealniji ishod na susretu. Domaća je momčad povela u 38. minuti preko Kristijana Brčića, dok je gostima vrijedan bod donio Antonio Pejanović u 88. minuti utakmice.

Do svoje treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Trnja koji su u kvartovskom derbiju minimalnim rezultatom porazili Dubravu u gostima. U vrlo nervoznoj utakmici gdje je pokazano čak devet žutih kartona, domaća je momčad imala bolje prigode, ali su gosti ti koji su odnijeli bodove. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 48. minuti kada je Admir Mislimi postigao pogodak vrijedan sva tri boda.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se igrači Dugog Sela koji su na gostovanju u Novigradu savladali istoimenog domaćina, te im tako nanijeli treći uzastopni poraz. Domaća je momčad kroz cijelu utakmicu bila bolji protivnik, a u 61. minuti gostujući vratar obranio je i kazneni udarac. Kazna za sve promašaje stigla je u 86. minuti kada je jedini pogodak na utakmici postigao Emanuel Benković za veliko slavlje gostiju.

Najefikasnija utakmica kola odigrana je na Pešćenici gdje su gledatelji mogli vidjeti čak osam pogodaka u slavlju domaće momčadi protiv Španskog 6:2. Igrala se 15. minuta utakmice kada je domaćine u vodstvo doveo Bruno Karoglan. Prvo ime susreta bio je napadač Haška Ivan Zelenika koji je u nastavku susreta postigao čak tri zgoditka i tako donio svojoj momčadi prednost od 4:0. Gosti su jedina svoja dva gola postigli iz kaznenih udaraca koje je sigurno realizirao Ivan Ljubičić. Do kraja utakmice u listu strijelaca upisali su se još Vid Krajačić i Emanullah Blažević za konačan rezultat 6:2.

Do uvjerljive pobjede stigao je i aktualni prvak lige Vinogradar koji je na domaćem terenu s visokih 5:1 porazio Udarnik iz Kurilovca. Mreže su mirovale sve do 61. minute kada je Hrvoje Humeljak doveo gostujući sastav u vodstvo. Domaću momčad kao da je to razljutilo, pa su u samo razmaku od dvije minute u potpunosti preokrenuli rezultat. Prvo je u 65. minuti Mateo Topić zabio za 1:1, da bi već u sljedećem napadu Marko Bjelanović zatresao gostujuću mrežu za 2:1. Do kraja susreta domaći napadač Igor Prijić postiže tri zgoditka za konačan rezultat utakmice 5:1.

Nogometaši Vrbovca upisali su drugu prvenstvenu pobjedu savladavši na domaćem terenu poslije preokreta Jadrana iz Poreča 2:1. Gosti su bolje ušli u utakmicu, pa su tako u 19. minuti zahvaljujući Marku Kepčiji došli u vodstvo. Do kraja poluvremena domaća je momčad stigla do izjednačenja, igrala se 43. minuta kada je za 1:1 gostujuću mrežu zatresao Domagoj Colarić. U drugom dijelu bolja igra domaćina nagrađena je u 64. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Damir Krizmanić

Teže od očekivanog nogometaši Krka došli su do treće prvenstvene pobjede savladavši na domaćem terenu Zagorec iz Krapine 1:0. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 18. minuti kada je glavni sudac Ante Maleš dosudio kazneni udarac za domaćine, a siguran realizator za 1:0 bio je prvi strijelac lige Robert Brdar. Domaća je momčad tako zbog bolje gol razlike ostala na vrhu tablice, dok se gosti iz Krapine nalaze na predzadnjem mjestu bez osvojenog boda.

Do svoje treće prvenstvene pobjede stigli su igrači Orijenta koji su pred prepunim stadionom zasluženo savladali Ponikve 2:1. Igrala se 32. minuta utakmice kada je dosuđen kazneni udarac za domaću momčad, a siguran realizator za 1:0 bio je Ivor Weitzer. Samo pet minuta kasnije Orijent je povisio prednost na 2:0, a strijelac zgoditka bio je Nino Mohorovičić. U nastavku domaćini su sigurno držali stečenu prednost, a gosti su na samom kraju susreta uspjeli samo ublažiti rezultat. Igrala se 90. minuta kada je Vlado Berić postavio konačan rezultat utakmice 2:1.

Najlakši posao u ovome kolu imali su igrači Maksimira koji su na domaćem terenu porazili Zagreb 3:1. Već u 11. minuti Maksimir je došao u vodstvo zahvaljujući Dominiku Horvatu. Gosti se u egal vraćaju na početku drugog dijela kada kiks domaće obrane koristi Antonio Pavlic i šalje loptu u mrežu za 1:1. Ipak u nastavku susreta domaćini su puno bolja momčad, te u zadnjoj dionici utakmice rješavaju pitanje pobjednika. Prvo je u 69. minuti Petar Bračević pogodio za 2:1, da bi deset minuta kasnije konačan rezultat 3:1 postavio Stjepan Krznar iz kaznenog udarca.