Efikasno otvaranje trećeg kola Druge HNL, deset golova u dva susreta

Branimir Korać • petak, 07.09.2018.

Odigrana su prva dva susreta trećeg kola Druge HNL, a u njima su viđeni remiji. Domaćini su u oba susreta prokockali dva gola prednosti...

Efikasna i zanimljiva utakmica odigrana je u Sesvetama gdje je domaćin ugostio Zadar i odigrao 3:3. Uoči ovog dvoboja i jedna i druga momčad imala je samo po bod, a ovdje su pobjedi bili bliži Sesvećani koji su vodili 3:1 20 minuta prije kraja.

Zadar je stigao do vodstva u 43. minuti pogotkom Tina Matića i na odmor je otišao s vodstvom. U drugom dijelu Sesvećani rade preokret, dva gola postigao je Bjelokošćanin Nadrey Dago, a jedan Filip Jovičević, ali Zadar se nije predao i došao je do boda pogocima Dragana Župana i Zvonimira Begića.

Zanimljivo je bilo i u Sigetu gdje je Hrvatski dragovoljac ugostio Solin i također je viđen remi, 2:2. I ovdje je domaćin ispustio dva gola prednosti i propustio priliku za osvajanje sva tri boda.

Već u šestoj minuti Vladimir Burić doveo je Dragovoljce u vodstvo da bi na startu drugog dijela Josip Ćorić iz penala povisio na 2:0. Inače jedanaesterce izvodi Valentino Majstorović, ali ovdje je već u prvih 15 minuta napustio travnjak zbog ozljede, a zamijenio ga je Tomislav Hanžek. U nastavku susreta Solinjani su uspjeli doći do poravnanja golovima Marija Ćurića i Antonija Pavlinovića te su uzeli bod.

U ostalim susretima trećeg kola u subotu igraju Šibenik - Međimurje i Dugopolje - Varaždin, u nedjelju je na rasporedu dvoboj BSK-a i Osijeka te Kustošije i Hajduka, a u ponedjeljak kolo zatvaraju Lučko i Dinamo.