Martinović sjajan u pobjedi Gummersbacha, Musche postigao čak 16 golova za Magdeburg

Jan Šneler • nedjelja, 09.09.2018.

Četvrto kolo njemačke Bundeslige prošlo je bez ikakvih iznenađenja, no hrvatski navijači mogu biti zadovoljni odličnim izvedbama hrvatskih rukometaša...

Iako susreti četvrtog kola njemačke Bundeslige nisu pružili veliku neizvjesnost, možemo biti zadovoljni odličnim izvedbama hrvatskih rukometaša. Također, fantastičnu predstavu imao je i Matthias Musche u dresu Magdeburga u pobjedi protiv Bergischera.

Hannover je bez većih problema svladao Minden. Iako je u prvom dijelu gostujuća momčad bila konkurentna, već krajem poluvremena, a pogotovo u nastavku susreta, Hannover je preuzeo stvar u svoje ruke. Do kraja utakmice, domaći su samo povećavali prednost da bi konačno slavili s 30:25.

Najbolji u domaćim redovima bio je Timo Kastening sa šest pogodaka, dok je hrvatski reprezentativac Ilija Brozović bio sjajan s pet pogodaka. Kod gostiju, Luka Zvižej ostvario je učinak od šest pogodaka.

Rhein-Neckar je očekivano lagano došao do slavlja u gostima kod slabašnog Bietigheima. Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu koji je gostujući sastav dobio s 11:20. Do kraja susreta, Rhein-Neckar je još povećao prednost i vrlo uvjerljivo slavio s 21:36. Jerry Tollbring i Jannik Kohlbachera postigli su po šest pogodaka za pobjednički sastav, dok je za domaće Jonas Link zabio sedam golova. U redovima Bietigheima, Martin Marčec postigao je jedan pogodak.

Iako konačni rezultat susreta Gummersbacha i Stuttgarta govori o neizvjesnom susretu, realnost je suprotna. U prvom dijelu gosti su se još dobro držali te su i u drugom poluvremenu imali zaostatak od svega dva pogotka. Ipak, sredinom nastavka Gummersbach je otišao na pet golova prednosti i tako prelomio susret.

Fantastičan je u dresu domaćeg sastava bio Ivan Martinović sa sedam pogodaka, dok je kod gostiju Dominik Weiss dodao šest golova. U dresu Stuttgarta, Robert Markotić jednom se upisao u listu strijelaca.

Nikakvih problema u susretima četvrtog kola nisu imali Magdeburg i Melsungen. Protiv Bergischera, Magdeburg je tijekom cijelog susreta kontrolirao rezultat i na kraju slavio s 32:27. Svoju predstavu imao je Matthias Musche koji je postigao nevjerojatnih 16 pogodaka, a dobru predstavu imao je i Željko Musa s četiri pogodaka.

Što se tiče Melsungena, iako je nakon prvog dijela rezultat bio izjednačen, domaći sastav je u nastavak susreta ušao puno ozbiljnije i na kraju slavio s visokih 35:27. Tobias Reichmann postigao je 11 golova za domaći sastav, dok je Marino Marić dodao pet golova. Domagoj Pavlović nije se upisivao u listu strijelaca.

12Stuttgart 20532:603-7115
13Minden 19531:551-2014
14Erlangen 19478:498-2014
15Leipzig 19472:499-2710
16Gummersbach 20483:569-869
17SG BBM Bietigheim 19462:573-1116
18Ludwigshafen 21503:589-865