Premiership, 5. kolo, 15.09.2018, 13:30 h
Tottenham
Tottenham 1:2(0:1) Liverpool
Liverpool

Petar Jenjić • subota, 15.09.2018.

Nogometaši Liverpoola upisali su i pet pobjedu sezone, a četvrtu bez primljenog pogotka. Na Wembleyju su, u jednoj od zanimljivijih dvoboja kola, svladali Tottenham s 2:1...

Peta utakmica u sezoni donijela je i najveći izazov Liverpoolu koji je gostovao kod Tottenhama na Wembleyju. Redsi su pokazali još jednu vrlo dobru predstavu i iako je tek početak sezone, da se na njih itekako može računati za visok plasman u sezoni.

U konačnici su slavili s 2:1 i barem privremeno samostalno preuzeli vrh s maksimalnih 15 bodova. S druge strane, Tottenham se nije uspijevao ozbiljnije nametnuti te je upisao drugi uzastopni poraz.

Konkretniji je bio Liverpool u prvih dvadesetak minuta i više je pokušavao prema suparničkim vratima. U prvim minutama susreta stigao je i do pogotka koji je ipak poništen zbog zaleđa Sadia Manea, iako ostaje pitanje je li uopće dirao loptu.

23. minuta donijela je veliku pogrešku Erica Diera koji je "proigrao" Mohameda Salaha, a ovaj se sjurio u kazneni prostor, no domaći vratar uspio je obraniti.

Nakon što je jedno vrijeme Tottenham proveo u blagoj terenskoj inicijativi, Redsi su poveli u 39. minuti. Georginio Wijnaldum nakon kornera glavom je zabio za vodstvo gostujuće momčadi. Peti je to bio gol koji je domaćin primio ove sezone, a svi su postignuti glavom. Zanimljivo, prvi je to njegov pogodak u Premiershipu na gostovanju. Svih dosadašnjih 18 zabio je na domaćim utakmicama, što u dresu Liverpoola, što u dresu Newcastlea.

Odlično je krenulo drugo poluvrijeme, a obje su momčadi imali po jednu odličnu šansu. Na jednoj strani prvo je Robertson pogodio gredu, a zatim na drugoj Lucas Moura također zatresao okvir gola. U 54. minuti lopta je ponovno završila u mrežu, ponovno u mreži Tottenhama.

Bila je to vrlo nespretna reakcija domaćina. Mane je ubacio prizemnu loptu koju je Alderweireld skrenuo prema stativi. Nakon što je Vormu prošla kroz ruke do nje je stigao Roberto Firmino i lakoćom iz blizine zatresao mrežu.

Još po nekoliko solidnih pokušaja mogli smo vidjeti na današnjoj utakmici, no rezultat se nije promijenio sve do treće minute sudačke nadoknade kada je domaćin ublažio poraz. Strijelac je bio Erik Lamela.

Dejan Lovren niti danas nije bio u konkurenciji za nastup.