Mihaela Bradovski • nedjelja, 16.09.2018.

Cristiano Ronaldo otvorio je račun i napokon došao do pogotka u dresu Juventusa. U pobjedi protiv Sassuola Ronaldo je postigao oba pogotka...

Iz 28. pokušaja na gol, Cristiano Ronaldo došao je do svog prvog pogotka u dresu Juventusa. Torinska momčad ugostila je Sassuolo, poprilično se namučila, ali je ipak došla do sva tri boda. Završilo je 2:1, a Juventus je utakmicu završio s igračem manje zbog nekontroliranih ispada Douglasa Coste.

Od početka je Juventus bio bolja i opasnija momčad, ali nije mogao do pogotka i onda je u 50. minuti napokon zabio, tribine su eruptirale, Ronaldo je napokon probio led.

Bio je to dobrodošao poklon Gianmarca Ferrarija koji je nakon kornera glavom s metra ili vraćao loptu vrataru ili je pokušao izbiti u korner, kako god bilo lopta je pogodila u vratnicu i došla do Ronalda na metar od praznog gola što Portugalac koristi.

15 minuta kasnije novi pogodak Ronalda, ovaj put Can ga je odlično proigrao, a Ronaldo iskosa s desetak metara rutinski zabio za 2:0.

U završnici susreta Khouma Babacar samo je smanjio na 2:1. U akciji koja je prethodila golu Costa se nakon jednog prekršaja sukobio d gostujućim igračem, laktom ga odgurnuo, zatim udario glavom pred sucem i za sve to zaradio žuti karton da bi minuti kasnije na sredini igrališta i pljunuo u lice protivnika te dobio crveni karton.

Mario Mandžukić igrao je do 61. minute kada ga je zamijenio upravo Costa.

Genoa je na svom travnjaku igrala protiv Bologne i upisala pobjedu 1:0. Bologna tako ostaje bez ijedne pobjede i bez postignutog pogotka u dosadašnjem dijelu sezone, a pobjedu Genoi osigurao je golom u 69. minuti Krzysztof Piatek. I ovdje je bilo isključenja u sudačkoj nadoknadi, Erick Pulgar za nekontrolirani start i nakon toga nasrtaj na domaćeg igrača.

Remi je viđen u Udinama gdje je Udinese ugostio Torino i odigrao 1:1. U vrlo skromnoj utakmici Udinese je do vodstva stigao u 28. minuti golom Rodriga De Paula, a popravnao je u 49. minuti Soualiho Meite.