Cagliari
Cagliari 1:1(1:0) Milan
Milan

Petar Jenjić • nedjelja, 16.09.2018.

Nogometaši Milana odigrali su 1:1 na gostovanju kod Cagliarija, za koji su Darijo Srna i Filip Bradarić odigrali cijeli susret. Prvi pogodak u dresu Rossonera postigao je Gonzalo Higuain, ali Argentinac ga neće pamtiti po pobjedi...

Na krilima pobjede protiv Rome doputovali su igrači Milana na gostovanje kod Cagliarija. Trener Gennaro Gattuso izveo je isti sastav kao i u spomenutoj, ranije odigranoj utakmici, međutim, niti to nije pomoglo da dođe do pobjede.

Utakmica na Sardiniji završena je rezultatom 1:1 čime je Milan stigao na četiri boda u tri odigrane utakmice. S druge strane, nakon poraza u prvom kolu Cagliari je neporažen, a danas je upisao drugi remi.

Posljednji susret dana započeo je jako dobro za domaćina koji je poveo već u četvrtoj minuti. Nakon kontra napada Leonardo Pavoletti pogodio je okvir gola, lopta se odbila do Joaa Pedra koji uspijeva pospremiti odbijanac u mrežu. Bio je to njegov tek treći dodir s loptom uopće u sezoni.

Najbolju priliku u nastavku prvog poluvremena imao je Cagliari koji je bio vrlo blizu povećanja vodstva, no Nicolo Barella pogodio je okvir gola. Dobre šanse za Milan u prvih 45 minuta imao je Giacomo Bonaventura, no nije bio precizan.

Na odgovor Milana čekalo se do 56. minute, Franck Kessie je proigrao Gonzala Higuaina koji zaobilazi protivničkog vratara i poentira u praznu mrežu. Bio je to njegov prvi pogodak u dresu Milana, no ni to nije pomoglo njegovoj momčadi doći do pobjede, s obzirom na to da se rezultat do kraja nije mijenjao.

Što se tiče hrvatskih nogometaša, Filip Bradarić i Dario Srna odigrali su svih 90 minuta za domaću momčad, dok je Marko Pajač utakmicu prosjedio na klupi. Zbog dobro znanih razloga u redovima Milana i dalje nema Ivana Strinića.