Nexe na vrhu ne zna za poraz, Vozab nezaustavljiv

Branimir Korać • četvrtak, 20.09.2018.

Rukometaši Nexea imaju ulazak u sezonu kao iz snova. U prva četiri kola SEHA lige upisali su jednako toliko pobjeda te su uz Vardar jedina stopostotna momčad...

Sjajni rezultati hrvatskih rukometnih klubova u srijedu. Osim što je PPD Zagreb u Flensburgu nadigrao i pobijedio njemačkog prvaka, Nexe je nastavio seriju pobjeda u SEHA ligi gdje je i u četvrtom kolu bio uspješan.

Igrači Hrvoja Horvata ove sezone bilježe isključivo pobjede, a u četvrtom kolu ugostili su Vujovićev Železničar i nanijeli mu težak poraz 34:25.

Gosti iz Niša izdržali su 20-ak minuta, imali su deset minuta prije odlaska na odmor mali zaostatak 11:10, ali do poluvremena domaćin je pobjegao na osjetniju prednost i na odmoru je vodio 20:13.

U nastavku susreta Nexe je bez ikakvih problema održavao razliku i na kraju upisao visoku pobjedu.

"Znali smo da naši protivnici dobro otvaraju utakmicu, ali nakon što smo promijenili obranu, došli smo do dosta laganih golova. Železničarova obrana nije bila agresivna kako smo očekivali, a mi smo na drugoj strani bili vrlo koncentrirani cijelim tijekom meča", tvrdi Horvat.

Sjajnu utakmicu kod Nexea odradio je Tomi Vozab koji je postigao deset golova, a po pet su dodali Marin Šipić i Albin Eter. Kod gostiju Predrag Vejin dodao je sedam golova.