Preokret Kustošije i Šibenika, Sesvete do prve pobjede sezone

Petar Jenjić • petak, 21.09.2018.

Odigrane su prve tri utakmice petog kola Druge HNL u kojima su do pobjeda stigli domaćini. Šibenik je nakon preokreta slavio protiv Solina, kao i Kustošija protiv Varaždina, dok su do tri boda stigle i Sesvete koje su bile bolje od Hrvatskog dragovoljca...

Do prvog slavlja u sezoni stigle su Sesvete koje su kod kuće bile bolje od Hrvatskog dragovoljca s 3:1, čime su mu nanijeli drugi poraz sezone.

Marko Tolić doveo je domaćina u vodstvo u 18. minuti, da bi pola sata kasnije prednost povećao Mario Vasilj. U 67. minuti Tolić se ponovno upisao u strijelce, ovoga puta iz kaznenog udarca i tako povećao vodstvo na 3:1. Konačan rezultat autogolom postavio Matej Ćosić.

Nakon što je u sezonu krenuo s četiri pobjede, Varaždin je danas upisao i prvi prvenstveni poraz. Varaždinci su izgubili na gostovanju kod Kustošije s 2:1 koja je tako stigla do druge pobjede.

Nakon prvog poluvremena u vodstvu su bili gosti zahvaljujući pogotku Leona Benka iz 39. minute. Na 1:1 izjednačio je Toni Kolega u 75. minuti, a pobjedu Kustošiji 11 minuta kasnije donio je Matija Čakarun.

Prvu pobjedu na domaćem terenu upisao je Šibenik koji je na Šubićevcu s 3:2 slavio protiv Solina. Nije bilo lako domaćinu doći do pobjede, gosti su vodili jako dugo, ali ipak nisu uspjeli izdržati do kraja.

Već u 12. minuti poveli su gosti pogotkom Daniela Maganića, a do kraja poluvremena mogli su postići još poneki pogodak, no na vratima se u nekoliko navrata istaknuo Nediljko Labrović.

Rezultat se nije mijenjao sve do polovice drugog poluvremena kada u razmaku od 13 minuta Šibenčani postižu tri pogotka. Zabijali su Ivan Antunović, Josip Maleš i Davor Kukec za lijepu prednost domaćina. Do kraja utakmice autogol je zabio Boris Pandža i time ublažio poraz Solina na 3:2.