Hajduk II bolji od Dinama II, Zadar s igračem manje izvukao bod kod Lučkog

Petar Jenjić • nedjelja, 23.09.2018.

Odigrane su preostale četiri utakmice 5. kola Druge HNL, a u susretu dana druga momčad Hajduka bila je bolja od druge momčadi Dinama. Iako je zaostajao s 2:0 i imao igrača manje, Zadar je uspio doći do boda kod Lučkog, dok je prvu pobjedu ostvarilo i Bijelo Brdo...

Nakon tri utakmice bez slavlja, nogometaši Hajduka II stigli su i do druge pobjede u sezoni. Na Poljudu su u derbiju kola dočekali drugu momčad Dinama i nanijeli joj poraz od 2:0. Zagrebačka momčad sada je na omjeru od tri pobjede i dva poraza.

Domaćin je poveo u 22. minuti utakmice. Ubacio je Šehić s desne strane, a nespretno je reagirao Barišić i skrenuo loptu u nebranjeni dio gola vratara Horkaša.

Rezultat se nije mijenjao sve do same završnice utakmice. Hajduk je iskoristio Dinamove napadačke pretenzije te stigao do pogotka u 87. minuti. Sahiti se izborio za prostor i krasno s ruba kaznenog prostora poslao loptu u gol.

Prvu pobjedu u ovoj sezoni upisalo je Bijelo Brdo koje je na domaćem terenu s 3:2 bilo bolje od Međimurja. Gostima je s druge strane ovo prvi poraz u sezoni.

Prvi su mrežu zatresli gosti, u 35. minuti pogodio je Marko Trojak. Do kraja poluvremena domaćin stiže i do poravnanja kada poentira Mario Meter iz penala. Bijelo Brdo u nastavku je stiglo do potpuno preokreta kada su pogađali Kristijan Krajček i Miran Horvat. Pobjedu domaćina ublažio je Ivan Režić iz kaznenog udarca.

Druga momčad Osijeka pretrpjela je prvi poraz ove sezone. Nakon tri remija i jedne pobjede Osječani su izgubili utakmicu na gostovanju kod Dugopolja koje je tako stiglo do prvih bodova. Pogodak je postigao Igor Čerina u 92. minuti utakmice.

Vrlo zanimljivo bilo je u Lučkom gdje je istoimeni domaćin prokockao pobjedu protiv Zadra i u konačnici odigrao 2:2. Drugi je to uzastopni remi za domaćina, kao i za Zadar koji ipak ima tri boda manje od današnjeg protivnika.

Sve se činilo dobro za domaćina nakon prvih 45 minuta. Imao je vodstvo od 2:0 pogocima Denisa Ceraja i Dejana Polića, dok je na drugoj strani Ante Sarić zaradio isključenje. Ipak, gosti se ne predaju te dvama golovima Antonija Repića stižu do poravnanja. Do kraja utakmice i Lučko je ostalo s igračem manje nakon što je Filip Vajdovčić zaradio drugi žuti karton.