Mihaela Bradovski • subota, 22.09.2018.

Nedjeljni program u Bundesligi donio je u poslijepodnevnom terminu dvoboj između Hoffenheima i Borussije Dortmund te remi iako je domaćin imao igrača više i vodstvo...

Hannover je i nakon četvrtog kola bez pobjede, a novi poraz upisao je u gostima kod Nürnberga. Domaćin je odnio pobjedu 2:0 igrajući najvećim dijelom susreta s igračem više.

U 29. minuti Hannover je brojčano hendikepiran, Miiko Albornoz je kao zadnji igrač obrane skrivio prekršaj i odmah poslan u svlačionicu. Iako je imao igrača više, domaćin je do 76. minute pokušavao probiti obranu gostiju. Kada već njegovi napadači nisu uspjeli poslati loptu u mrežu, napravio je to gostujući branič Waldemar Anton i doveo Nürnberg u vodstvo. Već u sljedećoj minuti Torless Knoll podiže na 2:0 i zaključuje priču.

Josip Elez kod gostiju ušao je u igru u 83. minuti umjesto Pirmina Schweglera i tako upisao prve ovosezonske minute u Bundesligi.

Burno je bilo u dvoboju Hoffenheima i dortmundske Borussije gdje je domaćin imao vodstvo i igrača više, ali Borussia se izvukla i odnijela bod.

U 44. minuti Hoffenheim je poveo pogotkom Brazilca Joelintona, a kada je u 74. minuti Abdou Diallo isključen, izgledalo je kako će domaćini rutinski slaviti do kraja susreta. Ipak, deset minuta kasnije gosti ipak dolaze do poravnanja golom Christiana Pulisica i uzimaju bod.

Andrej Kramarić igrao je do 78. minute kada ga je zamijenio Adam Szalai.

Najefikasnije bilo je u Berlinu gdje je Hertha s 4:2 bila bolja od Borussije iz Mönchengladbacha. Gosti su poveli, ali Hertha je već do odmora napravila preokret te u drugom dijelu dovršila posao.

U 29. minuti Thorgan Hazard doveo je goste u vodstvo iz kaznenog udarca, ali Vedad Ibišević i Valentino Lazaro u narednih pet minuta rade preokret. U drugom dijelu Ibišević postiže još jedan pogodak, a Ondrej Duda zaključuje priču. Alassane Plea nakratko je vratio nadu Borussiji smanjivši na 3:2, ali Duda je brzo riješio pitanje pobjednika.

Na svom travnjaku razočarao je Wolfsburg koji je izgubio od Freiburga s 3:1. Gosti su bili puno efikasniji i bolje koristili prilike, a Wolfsburg je izgledao nešto bolje nakon ulaska Josipa Brekala u 68. minuti, no ne i drastično bolje. Roland Sallai, Nils Petersen i Mike Frantz bili su strijelci za goste, a za domaćina Admir Mehmedi.

Werder je u gostima stigao do pobjede 3:2 protiv Augsburga golovima Maxa Krusea, Maximiliana Eggesteina i Davyja Klaassena. Koo Ja-Cheol i Philipp Max pogodili su za domaćina.