Torino
Torino 1:3 Napoli
Napoli

Petar Jenjić • nedjelja, 23.09.2018.

Četvrtu pobjedu u sezoni upisali su nogometaši Napolija koji su s 3:1 slavili na gostovanju kod Torina. U prvoj postavi krenuo je i Marko Rog koji je igrao do 61. minute...

Prva utakmica dana u Serie A odigrana je u Torinu gdje je istoimeni domaćin poražen od Napolija s 3:1. Gosti su tako stigli do četvrte pobjede u sezoni i ostali u priključku za prvim mjestom. S druge strane, Torino ostaje na jednoj pobjedi i ukupno pet bodova.

Tako se nastavio niz utakmica između ove dvije momčadi u kojima dominiraju Napuljani. Naime, još od ožujka 2015. godine Torino čeka na pobjedu, a u posljednjih sedam utakmica osvojio je tek bod.

Puno bolje Napoli je odigrao prvo poluvrijeme koje je zaključio s dva pogotka prednosti. Imao je više prilika od protivnika te je zasluženo imao prednost.

Poveli su gosti već nakon četiri minute igre. Slabo je reagirala domaća obrana, Emiliano Moretti napucao je Nicolasa N'Kouloua, a lopta se odbila do Lorenza Insignea koji s deset metara pogađa pod same rašlje.

Već u 20. minuti novi pogodak za Napoli nakon krasne akcije Simonea Verdija i Driesa Mertensa. Belgijski nogometaš bio je u ulozi asistenta, a Verdi krasno iz poluvoleja zatresao mrežu. Bio je to njegov 17. pogodak, od 21 ukupno koliko je zabio u Serie A, koji je postigao u prvom poluvremenu.

Šest minuta po ulasku u drugo poluvrijeme domaćin je smanjio zaostatak iz kaznenog udarca nakon što je Sebastiano Luperto srušio Alejandra Berenguera. Siguran izvođač bio je Andrea Belotti.

Nije se dugo trebalo čekati na novi pogodak Napolija. Osam minuta kasnije ponovno je u prvom planu bio Insigne kojem se lopta odbila od stative. Talijan nije imao težak posao iz blizine poslati loptu u gol.

Marko Rog krenuo je u početnoj postavi za Napoli, a zamijenjen je u 61. minuti utakmice.