Branimir Korać • utorak, 25.09.2018.

Serija pobjeda Nike Kovača na klupi Bayerna je prekinuta i to u petom kolu njemačkog prvenstva. Aktualni prvak samo je remizirao u Münchenu protiv Augsburga...

Bayern prvi put otkako je Niko Kovač sjeo na klupu, nije upisao pobjedu u službenoj utakmici. I to protiv protivnika protiv kojeg su se očekivala laka tri boda. U Münchenu je gostovao Augsburg te u bavarskom derbiju izvukao remi 1:1.

Augsburg se postavio vrlo hrabro i odigrao je dobru utakmicu te je i zaslužio ovaj bod. Bayern smo ove sezone gledali u boljim izdanjima, čak i ovakav je do 87. minute držao tri boda u džepu, no Felix Götze zabio je za 1:1.

Kovač je u ovom susretu odmarao Lewandowskog i Rodrigueza koji su ostali na klupi što se na kraju i osjetilo u realizaciji.

Ipak Bayern je prvi stigao do pogotka i to u 48. minuti kada je Serge Gnabry pobjegao u kontru, proigrao Arjena Robbena, a on vagnuo obranu i zabio za vodstvo.

Bayern nije uspio povećati prednost i kazna je stigla u 87. minuti kada je nakon kiksa Neuera i lošeg izlaska na loptu, Götze iz blizine zabija za poravnanje.

Ovaj remi neće posebno pokvariti atmosferu u Münchenu, ali zato je atmosfera u Gelsenkirchenu itekako narušena. Pet kola i pet poraza, ulazak u sezonu kao iz noćne more za Domenica Tedesca. Novi poraz stigao je u gostima kod Freiburga koji je slavio s 1:0.

Pobjedu Freiburgu donio je Florian Niederlechner golom u 52. minuti susreta. Schalke do kraja susreta nije uspio doći do poravnanja i pomirio se s novim porazom koji ga betonira na dno ljestvice.

Hoffenheim je stigao do sva tri boda na gostovanju kod Hannovera slaveći 3:1. Andrej Kramarić igrao je od 65. minute i upisao asistenciju za treći pogodak.

Gosti su vodili 2:0 golovima Breneta i Kaderabeka da bi Fullkrug u 55. minuti smanjio na 2:1 i vratio neizvjesnost.

U 93. minuti Hoffenheim je ipak riješio pitanje pobjednika, Kramarić je dao loptu na desnu stranu za Belfodila koji je promiješao obranu i onda zabio za pobjedu gostiju.