Branimir Korać • srijeda, 26.09.2018.

S novih pet susreta zaključeno je peto kolo njemačke Bundeslige. Dortmundska Borussia postigla je čak sedam golova protiv dosad najčvršće obrane lige, a Ante Rebić bio je strijelac u porazu Eintrachta u Mönchengladbachu...

Nakon pobjede kod Club Bruggea i remija s Hoffenheimom, oboje uz dosta sreće, Borussiji se potpuno otvorilo. Ugostila je Nürnberg i pregazila ga s ogromnih 7:0 te je tako u ovom trenutku najefikasnija momčad lige s 15 postignutih pogodaka u samo pet kola.

Nürnberg je s druge strane do ovog kola s tri primljena gola bio među najboljima u ligi, ali ovdje se u potpunosti raspao te je upisao iznimno težak poraz.

Na poluvremenu je na semaforu stajalo 2:0 za domaćina golovima Larsena i Reusa da bi u nastavku susreta uslijedio totalni krah gostiju. Redom su zabijali Hakimi, Reus opet, Akanji, Sancho i Weigl za pomalo nestvarnih 7:0 na kraju.

Ante Rebić polako se vraća na teren nakon ozljede, a sada je upisao i prvi ovosezonski pogodak. Eintrachtu to na žalost nije pomoglo da izbjegne poraz na gostovanju u Mönchengladbachu, domaćin je na kraju slavio s 3:1.

Plea i Hazard odveli su u drugom dijelu Borussiju do vodstva 2:0 da bi u 73. minuti Rebić iskoristio poklon domaće obrane i nesporazum između Sommera i Beyera te dolazi do lopte i šalje ju u praznu mrežu. No vrlo brzo domaćin dolazi do trećeg pogotka i preko Elvedija dolazi do pobjede.

Bayer Leverkusen proigrao je u posljednje vrijeme i upisao je novu pobjedu. U Düsseldorfu je svladao Fortunu s 2:1 iako je domaćin bio bolji i opasniji protivnik. Kevin Volland u prvih 15 minuta drugog dijela odveo je goste do visoke prednosti, a Hennings je duboko u sudačkoj nadoknadi samo smanjio na 2:1. Tin Jedvaj odigrao je prvo poluvrijeme.

Prvi put u početnoj postavi Stuttgarta našao se Borna Sosa i odigrao je svih 90 minuta u porazu kod RB Leipziga. Domaćin je na kraju zasluženo slavio golovima Orbana i Augustina. Svih 90 minuta odigrao je i Josip Brekalo u remiju bez pogodaka Wolfsburga kod Mainza.