Mihaela Bradovski • srijeda, 26.09.2018.

Nakon što je u prošlom kolu odigrala samo 2:2 na Camp Nouu protiv Girone, Barcelona se nije uspjela oporaviti pobjedom kod Leganesa. Dapače, upisala je prvi ovosezonski poraz...

Slična utakmica većini kakve igra Barcelona, samo s drugačijim ishodom. Ogromna razlika u posjedu lopte i kruženje Barcelone oko obrane protivnika tražeći rupu, no ovaj put rupa je bilo vrlo malo i Leganesova obrana odradila je fantastičan posao.

Leganes je odigrao sjajnu utakmicu, odlično se držao i blitzkriegom u drugom poluvremenu došao je do preokreta i na kraju upisao pobjedu. Briljirao je vratar Cuellar koji je dvostrukom obranom vrlo teških udaraca deset minuta prije kraja.

Počelo je dobro za Barcelonu koja je brzo stigla do pogotka. U 12. minuti Philippe Coutinho krasnim je udarcem s 18 metara pogodio donji kut domaćeg gola i doveo Barcu u vodstvo.

Pet minuta kasnije umalo i drugi pogodak. Messi je odličnim udarcem bio vrlo blizu pogotka, ali zatresao je gredu.

U drugom poluvremenu hrabriji domaćin i to mu se isplatilo. Već u 52. minuti Barcelona ostaje bez vodstva, Silva je ubacio s lijeve strane, u sredini je ostao nečuvan Nabil El Zhar i zakucao loptu u mrežu.

70 sekundi kasnije još jedan pogodak i potpuni preokret. Pique je drugu utakmicu zaredom reagirao jako loše kod pogotka, ovdje je došao do lopte i onda je dodao samom Oscaru u 16 metara, a on lakoćom zabija.

Do kraja susreta Barcelona je pokušavala vratiti se u utakmicu, a najbliže tome bila je u 80. minuti kada je Cuellar fantastično obranio prvo Coutinhov pokušaj, lopta se odbila do Rakitića (igrao svih 90 minuta) koji dobro puca iz voleja, ali Cuellar još bolje brani.

Ostalo je 2:1 čime Barcelona gubi tri vrijedna boda posve neočekivano. Druga utakmica zaredom bez pobjede za Barcelonu i to ne protiv momčadi koje se očekuju u borbi za Europu.

U drugom susretu Villarreal je u gostima pregazio Athletic Bilbao s 3:0 uz golove Fornalsa, Morija i Ekambija u zadnjih 25 minuta susreta.