Mihaela Bradovski • četvrtak, 27.09.2018.

Očekivane pobjede u sedmom kolu francuskog prvenstva upisali su PSG, Lyon i Marseille. Parižani su tako i nakon ovog kola ostali stopostotni...

PSG nema apsolutno nikakvu konkurenciju u Francuskoj i pitanje je samo koliku će na kraju sezone imati prednost pred drugoplasiranim. Već sada ona iznosi ogromnih osam bodova, a odigrano je samo sedam kola. Tuchelova momčad u tih sedam kola prosječno zabija čak tri i pol pogotka po susretu.

U sedmom kolu ugostio je Reims i glatko ga svladao s 4:1. Gosti su se kratko radovali, u drugoj minuti Xavier Chavalerin doveo ih je u vodstvo, no već u petoj Edinson Cavani poravnava. Do odlaska na odmor PSG je u potpunosti preuzeo kontrolu nad rezultatom, golovima Neymara i Cavanija poveo je s 3:1. U nastavku susreta dodao je još jedan pogodak i to Thomas Meunier za konačnih 4:1.

Ostali će se boriti za drugo mjesto, a tu borbu zasad predvodi Lyon koji je u Dijonu slavio s 3:0. U prvih 20 minuta Moussa Dembele zabio je dva pogotka, a već u 35. Martin Terrier dodao je treći i riješio pitanje pobjednika.

Marseille se oporavio od poraza u derbiju protiv Lyona, ali ponovno uz crveni karton te uz pogodak postignut u sudačkoj nadoknadi. Svladan je Strasbourg koji nije iskoristio priliku koja mu se ukazala.

Gosti su poveli golom Lale u 27. minuti, ali u završnici prvog dijela Payet i Sanson zabijaju za preokret. U 52. minuti Amavi je zaradio izravni crveni karton zbog vrlo neopreznog starta i Strasbourg je dobio priliku za povratak. Uspio je preko Da Coste u 89. minuti poravnati, ali Germain u 91. minuti donosi sva tri boda domaćinu.

Bordeaux bez Tome Bašića na svom travnjaku ugostio je Lille i slavio 1:0 čime je upisao treću utakmicu u nizu bez poraza i drugu pobjedu u toj seriji. Kamano je u sedmoj minuti bio precizan za pobjedu.

Amiens je na svom stadionu svladao Rennes i tako produbio krizu gostiju dok su Caen i Montpellier odigrali 2:2. Do prvog ovosezonskog boda došao je Guingamp remiziravši bez pogodaka kod Nimesa koji nije realizirao kazneni udarac u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.