Slogi pripao derbi kola, Belišće svladalo Bjelovar

Ivan Šola • četvrtak, 27.09.2018.

Preko tjedna odigrano je pet utakmica šestog kola 3.HNL Istok u kojem su nogometaši Sloge u derbiju kola na domaćem terenu savladali Cibaliju. Nogometaši Belišća upisali su treću prvenstvenu pobjedu savladavši Bjelovar, dok su preostale tri utakmice u Jurjevcu, Ivankovu i Oriovcu završile bez pobjednika. Kolo će se završiti 3. listopada kada će svoje utakmice odigrati Mladost - Marsonia, Vukovar 1991 - Đakovo Croatia, i Slavija - Čepin...

Zanimljiva utakmica odigrana je u Oriovcu gdje su nogometaši Vihora u posljednjim sekundama susreta osvojili bod protiv Oriolika. Domaćini su bolje ušli u utakmicu, te su u 18. minuti zahvaljujući Ivanu Blatančiću došli u zasluženo vodstvo. Samo četiri minute kasnije gosti se vraćaju u egal kada Slobodan Stranatić koristi kiks domaće obrane. Do kraja poluvremena Oriolik dolazi do nove prednosti, igrala se 42. minuta kada je Josip Majstorić neobranjivo poslao loptu u mrežu za 2:1. Kada se očekivao kraj susreta, glavni sudac utakmice Alen Dobraš dosudio je kazneni udarac za goste, a siguran realizator za 2:2 bio je Marin Pavlović.

Derbi donjeg dijela tablice odigran je u Ivankovu gdje su nogometaši Bedema i Slavonije miroljubljivo podijelili bodove odigravši 0:0. U ne previše sadržanoj utakmici domaća je momčad bila bliže pobjedi, ali su se gosti uspješno obranili, te odnijeli u Požegu vrijedan bod.

Još jedna podjela bodova viđena je u Jurjevcu gdje su Zrinski i Koprivnica u vrlo zanimljivom susretu odigrali 2:2. Igrala se 30. minuta kada je goste u vodstvo doveo Vjekoslav Kolar. Domaća se momčad vratila u egal u 54. minuti zahvaljujući Mislavu Bagariću. Uzbuđenja su čekala sve 85. minute kada je Vjekoslav Kolar svojim drugim zgoditkom doveo Koprivnicu u novo vodstvo. Četiri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za Zrinski, a siguran realizator za 2:2 bio je Junior Santos.

Do treće prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Belišća koji su na domaćem terenu s 2:0 porazili Bjelovar. Mreže su mirovale sve do 68. minute kada je Zoran Ratković s bijele točke doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 79. minuti kada je konačan rezultat 2:0 postavio Matija Matoković.

Derbi kola odigran je prošle srijede u kojem su nogometaši Sloge iz Nove Gradiške na domaćem terenu nakon preokreta savladali Cibaliju. Gosti su bolje ušli u utakmicu, te su na isteku 22. minute zahvaljujući Danijelu Kuzmiću došli u vodstvo. Do kraja poluvremena domaća se momčad vratila u egal, igrala se 42. minuta kada je Matej Vlaović sigurno realizirao kazneni udarac za 1:1. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 83. minuti kada je Silvio Mihić neobranjivo poslao loptu u gostujuću mrežu za konačan rezultat utakmice 2:1.