Ždralovi srušili Marsoniju, Čepin na vrhu tablice

Ivan Šola • četvrtak, 04.10.2018.

Odigrane su preostale tri utakmice šestog kola 3.HNL Istok u kojem su se za najveće iznenađenje pobrinuli igrači Mladosti iz Ždralova koji su na domaćem terenu porazili Marsoniju. Čepin je minimalnom pobjedom u Pleternici skočio na vodeće mjesto u ligi, dok je u preostaloj utakmici Vukovar na domaćem terenu savladao Croatiju iz Đakova.

Za iznenađenje kola pobrinula se Mladost iz Ždralova koja je na domaćem terenu iznenadila Marsoniju savladavši ju 2:0. Igrala se šesta minuta utakmice kada je grešku u gostujućoj obrani najbolje iskoristio Martin Buzuk i doveo Mladost u vodstvo 1:0. U nastavku susreta Marsonija je zaigrala puno bolje, te je imale dvije velike prigode za izjednačenje, ali se mreža nije tresla. Kazna za sve promašaje stigla je u 84. minuti kada je Mile Sučić postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Vukovara koji su na domaćem terenu zasluženo porazili Croatiju iz Đakova 2:0. Već u 15. minuti gosti su ostali s igračem manje kada je izravni crveni karton zaradio Mario Rajčević. Brojčani višak domaćini su iskoristili tek u 59. minuti kada je Dino Brajković doveo Vukovar u vodstvo. Pitanje pobjednika riješeno je u 63. minuti kada je Ivan Plum postavio konačan rezultat utakmice 2:0.

Zanimljiva utakmica odigrana je u Pleternici gdje su nogometaši Čepina porazili domaću Slaviju, te su tako zasjeli na vodeće mjesto u ligi. Odlučujući trenutak na utakmici dogodio se u 81. minuti kada je pogodak vrijedan sva tri boda postigao Luka Ćerdić-Batarilo. Vrijedi istaknuti kako su gosti od 61. minuti igrali s igračem manje kada je Pavo Grgić zaradio izravni crveni karton zbog vrijeđanja.