Roma 3:1 Lazio
Lazio

Branimir Korać • subota, 29.09.2018.

Veliki rimski derbi ispunio je očekivanja i donio dobar nogomet. Roma je na kraju bila bolja i svladala je Lazio te tako nagovijestila izlazak iz krize u kojoj se našla...

Loš početak sezone za Romu doveo je do serija utakmica bez pobjede, ali čini se kako je to polako iza rimske momčadi. U srijedu je upisana visoka pobjeda protiv Frosinonea, itekako dobrodošla uoči velikog gradskog derbija, a u njemu je svladan Lazio s 3:1.

Povezali su tako igrači Rome dvije pobjede i ujedno prekinuli niz od pet uzastopnih pobjeda Lazija u svim natjecanjima.

U zanimljivom dvoboju viđen je dobar nogomet s obje strane. Igralo se obostrano otvoreno, tražili su pogodak i jedni i drugi, ali tek u završnici prvog poluvremena lopta je prvi put završila u mreži.

Kada se već činilo da će se na odmor otići bez pogodaka Lorenzo Pellegrini doveo je domaćina u vodstvo nakon lošeg izlaska na loptu Strakoshe, odlično se snašao i petom poslao loptu u mrežu.

Inače Pellegrini je ušao u igru u 36. minuti umjesto Javiera Pastorea koji je zbog ozljede tako rano morao napustiti travnjak.

U drugom dijelu Lazio je stigao do poravnanja u 67. minuti preko Immobilea, ali vrlo brzo je Roma vratila prednost na svoju stranu. Milan Badelj, koji je u 54. minuti zamijenio neprimjetnog Parola, napravio je prekršaj na rubu kaznenog prostora, a Aleksandar Kolarov iz slobodnjaka je pogodio za 2:1.

Pokušao se Lazio još jednom vratiti u utakmicu, no nije uspio. Roma je u 86. minuti pobjegla na 3:1 preko Federica Fazija koji se tako iskupio za pogrešku koju je napravio kod pogotka Immobilea.