Branimir Korać • subota, 29.09.2018.

U poslijepodnevnim susretima Premiershipa favoriti su bili uspješni i upisali pobjedu, a seriju odličnih rezultata nastavili su Arsenal i Manchester City...

Rutinski odrađen posao Manchester Cityja protiv Brightona. Apsolutna dominacija u susretu koji je izgledao poput borbe mačke i miša. Gosti začahureni na svojoj polovici, Manchester City se poigravao, ponekad i malo previše, ali na kraju je glatko slavio s 2:0.

Do prvog pogotka City je stigao u 29. minuti kada je Sane ubacio loptu u sredinu, točno za Raheema Sterlinga i laganu egzekuciju.

Do kraja prvog dijela nekoliko dobrih obrana Ryana koje su spriječile povećanje vodstva, ali u 65. minuti ipak pogodak za domaćina koji otklanja bilo kakvu dvojbu. Aguero je dodao loptu za Strlinga koji mu je vraća, a Argentinac rutinski zabija i potvrđuje pobjedu.

Identičnim rezultatom Tottenham je slavio u gostima kod Huddersfielda, a najzaslužniji za ovu pobjedu je Harry Kane. Prvi put ove sezone Kane je postigao dva pogotka na jednom susretu, a oba je zabio u prvom dijelu. U 25. minuti bio je najviši u skoku i u gol pretvorio ubačaj Trippiera, a devet minuta kasnije zabio je iz penala.

Zahuktava se i Arsenal koji je upisao petu uzastopnu pobjedu. Nije baš odigrao najbriljantniju utakmicu, ali bilo je dovoljno za pobjedu protiv neugodnog Watforda.

U završnici prvog dijela Unai Emery ostao je bez Petra Čecha zbog ozljede, no Leno je potvrdio kvalitetu i dobro odradio posao u drugom dijelu.

Arsenal je do prvog pogotka došao tek u 81. minuti i to sretno. Iwobi je ubacio s desne strane, a Craig Cathcart nesretno je skrenuo loptu u svoju mrežu. Dvije minute kasnije Mesut Özil potvrdio je pobjedu Arsenala.

Newcastle je i dalje u problemima i sa samo dva osvojena boda. Novi poraz upisao je na svom travnjaku kada je ugostio Leicester, no gosti su bili bolji i slavili su zasluženo golovima Jamieja Vardyja i Harryja Maguirea.

Wolverhampton je u odličnoj formi, a u ovom kolu bio je bolji od Southamptona s 2:0. Do 79. minute čekalo se na prvi pogodak, a onda je Ivan Cavaleiro zabio za vodstvo domaćina. Osam minuta nakon Portugalčevog pogotka Jonathan Castro Otto stavio je točku na i.

Jedini koji je slavio s 3:0 u ovom kolu, točnije koji nije pobijedio s 2:0 u poslijepodnevnom terminu, je Everton kojeg su do pobjede protiv Fulhama predvodili s dva gola Gylfi Sigurdsson i jednim Cenk Tosun.