Lyon kiksao, Strasbourg uvjerljiv protiv Dijona

Jan Šneler • subota, 29.09.2018.

U osmom kolu Ligue 1, Lyon je kiksao na svom terenu protiv Nantesa, a prvu pobjedu ove sezone ostvario je Guingamp...

Kao što smo i ranije govorili, PSG će povećati ionako veliku prednost pred konkurentima. U današnjem susretu direktni konkurent Lyon je kiksao protiv Nantesa i time ostao na trećem mjestu s 14 bodova. S druge strane, posrnuli Guingamp ostvario je prvu pobjedu i najavio tešku borbu za ostanak.

Odličan je bio početak susreta Lyona i Nantesa. Obje momčadi izrazito su ofenzivno krenule, imale dobrih poluprilika i najavile sadržajnu utakmicu. Nakon uvodnih testiranja snaga, u 22. minuti Houssem Aouar, uz malo sreće, postigao je pogodak za vodstvo domaćih. Nakon vodećeg pogotka, Lyon je nastojao što prije stići do drugog gola i na taj način doći do velike prednosti.

Ipak, unatoč pritisku i brojnim prilikama, Nantes je uspio izdržati i čak ozbiljno zaprijetiti krajem poluvremena kada je Anthony Lopes sjajno obranio udarac Lime. U nastavku susreta, Lyon umalo odmah dolazi do pogotka, no udarac Nabila Fekira pogađa stativu. Puno prilika propustio je Lyon u uvodnim minutama nastavka i kazna je stigla u 62. minuti kada je prekrasnim golom Gabriel Boschilia izjednačio.

Domaći nisu posustajali s pritiskom, gol je visio u zraku i šansa je došla u 81. minuti. Nakon konzultacije s VAR-om, sudac Frank Schneider dosudio je jedanaesterac za Lyon. Kazneni udarac izveo je Nabil Fekir koji današnji dan neće pamtiti po dobrome jer ga je propustio realizirati. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao i momčadi su podijelile bodove.

Strasbourg je dominantnom predstavom svladao Dijon te trenutno drži sjajnu sedmu poziciju. Već nakon 13 minuta igre, Joia Nuno Da Costa dovodi domaće u vodstvo. Veoma mirno i kontrolirano igrao je Strasbourg nastojeći ne pretjerano riskirati. Početkom nastavka mogli su doći do povećanja vodstva, no pogodak Luciena Zohija bio je poništen.

Dijon nije bio bez prilika te je mogao doći do izjednačenja u 57. minuti ali je Mehdi Abeid uzdrmao stativu. Bolja igra u nastavku donijela je Strasbourgu ipak više prilika, a samim time i mogućnosti da povećaju vodstvo. Prvo je u 81. minuti Lebo Mothiba povećao na 2:0, da bi Jonas Martin postavio konačnih 3:0.

Minimalnim pobjedama, tri boda osvojili su Guingamp i Caen. Posrnuli Guingamop došao je do prve pobjede u natjecanju na gostovanju kod Angersa. Jedini strijelac bio je Nicolas Benezet. Caen je na svom terenu s 1:0 slavio protiv Amiensa. Pobjednički pogodak djelo je Casimira Ninge iz jedanaesterca.