Nice
Nice 0:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Jan Šneler • subota, 29.09.2018.

U osmom kolu francuske Ligue 1, aktualni prvak PSG bez većih problema svladao je Nice i zadržao stopostotni učinak...

Jasno je kako PSG nema u francuskoj Ligue 1 jednako kvalitetnu konkurenciju. Nakon nepunih osam kola, Parižani imaju 24 boda uz gol razliku 27:6 i trenutno 11 više od Lyona, Marseillea i Lillea koji imaju susret manje. U najgorem slučaju razlika će nakon kompletiranja kola biti osam bodova što dovoljno govori kolika je nadmoć aktualnih prvaka.

U današnjem ogledu protiv Nice, PSG je pokazao svu svoju premoć. Već nakon 11 minuta igre, Angel Di Maria je iz odlične prilike pogodio okvir gola. Napadala je Nice u prvih petnaestak minuta, no vrlo brzo PSG je stekao prednost. U 22. minuti, Neymar je nakon lijepe akcije odlično tukao i pogodio sam kut za 0:1. Izgledalo je na trenutke kao da PSG igra taman koliko im treba.

Nice nije izgledala slabo, dapače imali su nekoliko solidnih pokušaja, no gosti su vrlo brzo došli do prvog pogotka i mogli su mirno krenuti u nastavak susreta. Rutinski, već nakon prve minute drugog dijela, PSG povećava vodstvo. Pucao je Kylian Mbappe, no njegov šut bio je odbijen, a na tu loptu dotrčava Christopher Nkunku i zabija za 0:2.

Desetak minuta kasnije zbog drugog žutog kartona igru je morao napustiti Wylan Cyprien što je dodatno dovelo u probleme domaći sastav. S jednakim brojem igrača Nice je imala male šanse, a s igračem manje one su se doslovno svele na minimum. Do kraja susreta, PSG je imao nekoliko odličnih prilika, postigli su čak i pogodak koji je poništen zbog zaleđa i konačno u sudačkoj nadoknadi potvrdili pobjedu još jednim golom. Svoj drugi pogodak postigao je Neymar nakon lijepe asistencije Mbappea.