Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 30.09.2018, 16:00 h, Gradski stadion Velika Gorica, gledatelja: 1900

Jan Šneler • nedjelja, 30.09.2018.

Sjajnom predstavom protiv neugodne Gorice, nogometaši Lokomotive u devetom kolu HT Prve lige ostvarili su šestu pobjedu u sezoni te došli na samo dva boda zaostatka za vodećim Dinamom...

Odlična je bila utakmica devetog kola HT Prve lige u Velikoj Gorici. Na Gradskom stadionu, domaća Gorica ugostila je Lokomotivu koja je dominantnom predstavom nanijela domaćem sastavu najteži poraz ove sezone. Goričane smo navikli gledati kao iznimno nezgodne i učinkovite, no Lokomotiva je danas pokazala kako ima recept za uspjeh.

Prvo poluvrijeme bilo je dosta izjednačeno te su obje momčadi djelovale jako dobro na terenu. Činilo se da neće biti promjene rezultata na poluvremenu, no onda je sjajnom akcijom Dejana Radonjića i Lirima Kastratija, Kastrati zabio u 42. minuti za 0:1. Bio je to ujedno i šesti njegov pogodak ove sezone čime se izjednačio s Lukaszom Zwolinskim i Komnenom Andrićem na listi najboljih strijelaca lige.

U drugom dijelu gledali smo nešto ofenzivniji nogomet i ponovno su obje momčadi bile dosta izjednačene. Ipak, Lokomotiva je puno bolje koristila svoje prilike i bila prilično efikasna. U 62. minuti sve je odradio Luka Ivanušec, sjajno uposlio Myrta Uzunija koji odmjerenim udarcem s ruba šesnaesterca zabija za 0:2.

Do kraja susreta, Gorica se još više otvorila tražeći priliku za smanjenje rezultata. Lokomotiva je dobro odbijala sve napade domaćih i deset minuta prije kraja zaključila susret. U 80. minuti, Dino Halilović iskoristio je dodavanje Uzunija i poentirao za veliku pobjedu gostiju.

Lokomotiva je ovom pobjedom došla na samo dva boda zaostatka od vodećeg Dinama, dok je Gorica ostala na petom mjestu s 13 osvojenih bodova. U sljedećem kolu, Goričane očekuje zahtjevan dvoboj protiv Rijeke, dok će Lokomotiva u goste kod Intera iz Zaprešića.