Hrvatski Telekom Prva liga, 9. kolo, 30.09.2018, 19:00 h, Rujevica
Suci: Dalibor Mlakar, Goran Perica, Hrvoje Radić

Sjajni Marković zaustavio Riječane, domaćin peto kolo u nizu bez pobjede

Mihaela Bradovski • nedjelja, 30.09.2018.

I Slaven Belupo pridružio se onima koji su ostali neporaženi na Rujevici. U 200. utakmici Matjaža Keka na klupi Rijeke, njegova momčad nije uspjela slaviti, remizirala je sa Slaven Belupom...

Kriza Riječana traje i dalje. Ne računajući gostovanje u Kupu kod niželigaša Križevaca, Rijeka ne zna za pobjedu od onog dvoboja protiv posljednjeplasiranog Rudeša kojeg je svladala na Rujevici sredinom kolovoza s 2:1. Prije toga Rijeka je ispala iz Europske lige, remizirala s Hajdukom i već duže vrijeme ne izgleda dobro.

U goste joj je stigao Slaven Belupo, majstor remija koji u dosadašnjem dijelu sezone ima samo jednu pobjedu i s ovim remijem čak šest neodlučenih rezultata.

Matjaž Kek ubilježio je 200. utakmicu na klupi Rijeke, najavljivao je pobjedu, ali njegova momčad ponovno je podbacila. Skromnih 0:0 iako sam nastup nije bio tako loš, ali je bio izrazito neefikasan. Nekoliko odličnih situacija obranio je Antun Marković, ali i u nekoliko situacija loše su reagirali riječki napadači.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu i pritisnula Slaven Belupo na njegovu polovicu, a nakon nekoliko opasnih lopti u 16 metara, u 13. minuti prvi čisti zicer za domaćina. Capan je sjajno proigrao Čolaka koji dolazi potpuno sam pred Markovića, ali vratar gostiju sjajno brani njegov pokušaj.

Rijeka je dominirala u prvom dijelu gdje je Slaven Belupo vrlo rijetko prijetio. U 30. minuti sjajna šansa za Rijeku, nakon ubačaja Zute glavom je pokušao Punčec, ali bio je neprecizan.

Još nekoliko dobrih situacija Riječani su upropastili, a najveću priliku za Slaven propustio je realizirati Bogojević u 43. minuti kada je oklijevao previše i Zuta je spasio svoju momčad.

U drugi dio bolje je krenuo Slaven Belupo koji je odmah propustio čisti zicer. Gordana je ostao na drugoj stativi na petercu, ali pucao je loše i nije pogodio u okvir gola.

Sve se više osjećala nervoza u redovima Riječana, a Slaven Belupo je u izlascima na domaću polovicu izgledao opasno pa je tako u 64. minuti Matej Jelić odigrao za Bongonguija čiji udarac Sluga brani, lopta se vraća do Jelića, no njegov pokušaj završava u korneru.

Kako je susret odmicao, riječki pritisak je rastao, ali obrana Slavena bila je jako dobro postavljena i Marković nije imao previše posla. Ostalo je 0:0 čime je zadovoljniji Tomislav Ivković. Pred Riječanima su dani razmišljanja, morat će se pokrenuti jer zaostatak za vrhom nije smanjen.