Prešov 26:24 Nexe Našice
Nexe Našice

Golužin Tatran slavio, Nexe upisao prvi poraz

Jan Šneler • srijeda, 03.10.2018.

U petom kolu SEHA Gazprom lige, Tatran iz Prešova nanio je prvi ovosezonski poraz našičkom Nexeu...

Nakon odličnog početka sezone i četiri upisane pobjede, morao je doći red i na prvi poraz. Našički Nexe upisao ga je u petom kolu SEHA Gazprom lige. Bolji je bio slovački Tatran Prešov kojeg vodi hrvatski trener Slavko Goluža.

Od samog početka igra Nexea nije bila dobra te je već nakon šest minuta Hrvoje Horvat morao zvati minutu odmora. U tim trenucima Tatran je vodio s 5:1, a tek nakon deset minuta igre Nexe je uspio doći do drugog pogotka. Nažalost, u tim trenucima domaći su već imali osjetno vodstvo i težak put bio je pred gostima.

U posljednjim minutama, Nexe je uspio smanjiti na samo dva pogotka razlike, no ipak Tatran odlazi na odmor s vodstvom 15:12. Kako je izgledao početak, Nexe može biti zadovoljan ishodom na odmoru. U drugom dijelu, gosti su opasno puhali za vrat domaćima i čak u 43. minuti došli na samo pogodak zaostatka (18:17).

Bili su vrlo blizu, kao i nešto kasnije kada je Vedran Zrnić također smanjio na gol zaostatka. Ipak, Tatran nije posustao i uspio je mirno privesti utakmicu kraju te na kraju slaviti s 26:24.

Sjajan je bio hrvatski igrač u dresu Tatrana Bruno Butorac koji je postigao čak devet pogodaka, dok se Ante Babić nije upisao u listu strijelaca. Kod Nexea, Tomi Vozab zabio je sedam, dok je Zrnić postigao pet pogodaka.