PPD Zagreb na startu drugog poluvremena slomio otpor Metalurga

Mihaela Bradovski • srijeda, 03.10.2018.

PPD Zagreb upisao je očekivanu pobjedu u petom kolu SEHA lige. Ugostio je Metalurg iz Skoplja i svladao ga bez većih problema...

Bilo je dovoljno desetak minuta ozbiljne igre u drugom dijelu da PPD Zagreb razbije otpor Metalurga i upiše glatku pobjedu. I bez Zlatka Horvata Zagreb je otišao do pobjede 26:22 ne dopustivši Metalurgu da mu ozbiljnije zaprijeti.

U prvom poluvremenu Makedonci su još stvarali probleme Zagrebu koji se nikako nije mogao odvojiti i na odmor je odnio vrlo malu prednost 11:10.

Odmah na startu drugog dijela Dimitar Dimitrioski poravnao je na 11:11, a onda Zagreb kreće. U narednih deset minuta napravio je seriju 8:0 i potpuno razbio otpor gostiju te osigurao mirnu završnicu susreta.

Do kraja susreta Metalurg je samo malo smanjio zaostatak, ali ne i značajnije zaprijetio ipak kvalitetnijem i jačem domaćinu.

"Igrali smo dobro u početku drugog dijela kada smo napravili sve što je trener tražio od nas. Iskreno vjerujem kako stvarno radimo dobar posao i da ćemo s vremeno biti sve bolji", rekao je Matej Hrstić koji se vratio na parket nakon dugačkog izostanka zbog teške ozljede.

Kod Zagreba vrlo dobar bio je David Mandić koji je postigao šest pogodaka, a kod gostiju po četiri su zabili Martin Serafimov i Adrian Miličević. Halil Jaganjac dodao je tri, a Ante Tokić dva gola.