Vinogradar pobjednički prošao kroz Trnje, Zagorec bolji od Zagreba

Ivan Šola • četvrtak, 04.10.2018.

Odigrane su preostale dvije utakmice šestog kola 3.HNL Zapad u kojem su favoriti ostvarili uvjerljive pobjede. U derbiju kola nogometaši Vinogradara upisali su i sedmu uzastopnu pobjedu savladavši Trnje, dok su nogometaši Zagoreca bili uvjerljivi protiv Zagreba na domaćem terenu.

Nogometaši Zagoreca ostvarili su treću uzastopnu pobjedu savladavši Zagreb na domaćem terenu 3:0. Igrala se 23. minuta utakmice kada je Matija Smrekar doveo domaćine u vodstvo. Samo osam minuta kasnije Filip Hanžić udvostručio je prednost Zagoreca na 2:0. Konačan rezultat utakmice 3:0 postavio je svojim drugim zgoditkom Matija Smrekar u 90. minuti.

Derbi kola odigran je u Trnju gdje su nogometaši Vinogradara upisali i sedmu prvenstvenu pobjedu u isto toliko odigranih utakmica. Gosti su poveli u 26. minuti kada je Marko Bjelanović iskoristio kiks domaće obrane i zatresao mrežu za 0:1. Igrala se 86. minuta kada je Trnje ostalo s igračem manje, kada je izravni crveni karton zaradio vratar Mario Gudelj zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora. Konačan rezultat utakmice 0:2 postavio je Filip Šćrbec u drugoj minuti sudačke nadoknade.