Orijent zaustavljen u Kurilovcu, šesta uzastopna pobjeda Krka

Ivan Šola • četvrtak, 27.09.2018.

Preko tjedna odigrano je šestog kolo 3.HNL Zapad u kojem su nogometaši Krka slavljem u Španskom upisali šestu prvenstvenu pobjedu. Najzanimljivija utakmica odigrana je u Kurilovcu gdje je istoimeni domaćin uspio zaustaviti zahuktali Orijent. Od ostalih utakmica vrijedi izdvojiti pobjedu Dubrave nad Novigradom, dok se za iznenađenje kola pobrinula momčad Ponikvi savladavši Opatiju u gostima. Sljedeću srijedu preostale dvije utakmice u kolu odigrat će Zagorec - Zagreb i Trnje - Vinogradar.

Za iznenađenje kola pobrinuli su se nogometaši Ponikvi koji su na Kantridi savladali Opatiju i tako upisali četvrtu prvenstvenu pobjedu. Igrala se 22. minuta utakmice kada je zahvaljujući Antoniju Pejanoviću okrunjena bolja igra Opatije. Gosti se u utakmicu vraćaju u 54. minuti kada je grešku u domaćoj obrani iskoristio Ian Regvar i zatresao mrežu za 1:1. Kada se očekivala podjela bodova, dogodio se novi kiks u obrani Opatije kojeg Vid Bartolić kažnjava za 1:2 i za veliko veselje gostujuće momčadi.

Jedina utakmica bez pogodaka u ovome kolu odigrana je u Poreču gdje je domaći Jadran osvojio prvi bod remiziravši s Maksimirom 0:0. U susretu u kojem su obje momčadi imale nekoliko prigoda za postizanje zgoditka, mreže se nisu tresle, pa je samim time podjela bodova najrealniji ishod na utakmici.

Jedna od zanimljivijih utakmica u ovome kolu odigrana je u Kurilovcu gdje su istoimeni domaćin i Orijent podijelili bodove. Igrala se četvrta minuta utakmice kada je Mateo Monjac doveo gostujući sastav u vodstvo, te se s tim rezultatom otišlo na poluvrijeme. Domaćini se vraćaju u utakmicu u 57. minuti kada je Ivan Čolić poslao loptu u gostujuću mrežu za 1:1. Samo pet minuta kasnije Kurilovec u potpunosti preokreće rezultat u svoju korist zahvaljujući Marku Muharu koji je sigurno realizirao kazneni udarac. Konačan rezultat utakmice 2:2 postavio je Ivor Weitzer u 73. minuti također iz kaznenog udarca.

Vodeća momčad prvenstva Krk upisala je i šestu prvenstvenu pobjedu, ovoga puta savladali su na gostovanju Špansko 2:1. Gosti su poveli na isteku pola sata igre kada je neopreznost u domaćoj obrani iskoristio Paolo Gibičar. Igrala se 52. minuta utakmice kada su nogometaši Krka zahvaljujući Karlu Josipoviću udvostručili prednost na 0:2. Četiri minute kasnije dosuđen je kazneni udarac za Špansko, a siguran realizator za 1:2 bio je Ivan Ljubičić. Do kraja susreta obje su momčadi mogle postići pogodak, ali se mreže više nisu tresle.

Do druge prvenstvene pobjede stigli su nogometaši Dugog Sela koji su na domaćem terenu s 2:0 porazili Vrbovec. Mreže su mirovale do 82. minute utakmice kada je Mijo Batarilo Čerdić doveo domaćine u vodstvo. Pitanje pobjednika riješio je Karlo Darojković u 88. minuti postavivši konačan rezultat utakmice 2:0.

Kvartovski derbi odigran je na Jarunu gdje je istoimeni domaćin poražen od Haška 2:1. Gosti su bolje ušli u susretu, te su već u 12. minuti preko najboljeg strijelca lige Ivana Zelenike došli u vodstvo 0:1. Samo deset minuta kasnije Jarun zasluženo dolazi do poravnanja zahvaljujući Kristijanu Brčiću. Odlučujući trenutak na susretu dogodio se u 56.minuti kada je Ivan Penava poslao loptu u domaću mrežu za konačan rezultat utakmice 1:2.

Ljepotica kola odigrana je u Dubravi gdje je istoimeni domaćin zasluženo ostvario novu pobjedu savladavši Novigrad 4:2. Igrala se treća minuta utakmice kada je Joel Dah doveo gostujući sastav u vodstvo. Domaćini su u prvoj ozbiljnijoj šansi došli do izjednačenja, igrala se 11. minuta utakmice kada je Amir Kahrimanović zabio za 1:1. Do kraja poluvremena gosti su došli do novog vodstva, u 22. minuti svoj drugi pogodak postigao je Joel Dah za 1:2. U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo jedna momčad koja je s tri zgoditka u potpunosti okrenula prednost na svoju stranu. Prvo je u 47. minuti Tin Džaferović zatresao mrežu za 2:2, a u 60. minuti Filip Hodak zabija za prvo vodstvo Dubrave na utakmici. Konačan rezultat 4:2 postavio je Amir Kahrimanović u 65. minuti utakmice.