Hrvatski Telekom Prva liga, 10. kolo, 06.10.2018, 15:00 h, Gradski stadion Velika Gorica

Branimir Korać • subota, 06.10.2018.

Rijeka je u teškoj krizi i još uvijek ne pronalazi izlazak iz nje. Šestu utakmicu zaredom u prvenstvu ostala je bez pobjede, ovaj put poražena je na gostovanju kod Gorice...

Nakon što je slavila na Poljudu i u Gradskom vrtu, Gorica je i na svom travnjaku došla do velikog skalpa. Svladala je Rijeku s 2:1 i produbila krizu momčadi s Rujevice koja već tjednima ne zna za pobjedu, još od onog dvoboja s Rudešom na Rujevici u kojem su Rudešani bili "domaćini". A i tu nije bila šetnja, Rudeš je prvi došao do gola i Rijeka tek preokretom slavila.

U Velikoj Gorici tražila se isključivo pobjeda, međutim ovaj put nisu krive samo propuštene prilike već Rijeka niti nije nešto posebno odigrala.

Imali su Riječani inicijativu od početka susreta, međutim Gorica se dobro branila, a u jednom trenutku završila je i lopta iza leđa Sluge, no zbog zaleđa je na kraju pogodak ostao nepriznat.

Nekoliko vrlo neugodnih ubačaja pred vrata obje momčadi ostalo je neiskorišteno, napadači ili nisu dolazili do lopte ili je šut završavao u bloku i u prvom poluvremenu vratari su u biti imali malo posla.

Rijeka je ipak otišla na odmor s prednosti. U posljednjim trenucima prvog dijela u kaznenom prostoru domaćina srušen je Gorgon, dosuđen je kazneni udarac koji Jakov Puljić pretvara u pogodak i vodstvo Rijeke neposredno uoči odmora.

Nije se dugo čekalo na odgovor domaćina u drugom dijelu. U 54. minuti Miya je dobro opalio s 20-ak metara, Sluga je kratko odbio loptu, a na nju natrčao Zwolinski i poslao je u mrežu.

Rijeka je u 70. minuti bila u sjajnoj prilici kada je Heber odlično pronašao Gorgona koji je bio sam na desetak metara, ali Kahlina sjajno brani njegov pokušaj.

U 80. minuti potpuni preokret. Lovrić je prošao desnom stranom i odlično ubacio za Atiemwena koji zabija za 2:1.

Veliku priliku za povratak Rijeka je imala u 85. minuti kada Čolak pada u 16 metara, dosuđen je novi penal, no ovaj put Kahlina sjajno brani Puljićev udarac.

Mogla je Gorica i do uvjerljivije pobjede u završnici, Zwolinski je imao čisti zicer, no Sluga je vrhovima prstiju odbio loptu u korner.

Velika pobjeda Goričana i ogromni problemi za Rijeku.