Bundesliga, 7. kolo, 06.10.2018, 18:30 h
Bayern
Bayern 0:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Petar Jenjić • subota, 06.10.2018.

Nogometaši Bayerna u sklopu sedmog kola Bundeslige na svom su terenu upisali poraz od Borussije Mönchengladbach rezultatom 3:0 čime se trenerska pozicija Nike Kovača dodatno zatresla...

Ni četvrtu uzastopnu utakmicu, a treću u Bundesligi, Bayern ne zna za pobjedu. Kovačeva momčad ugostila je Borussiju Mönchengladbach koja je svoje prilike iskoristila na najbolji mogući način te stigla do pobjede od 3:0.

Drugi je ovo poraz Bayerna u sezoni kojim pada na peto mjesto ljestvice, s tim da može pasti i na šesti u slučaju pozitivnog rezultata RB Leipziga. S druge strane, gosti su ovom pobjedom skočili na drugo mjesto. Ovakvi rezultati teško će se dugo tolerirati u klubu Bayernovih ambicija i pozicija hrvatskog trenera mogla bi biti opasno uzdrmana.

Nakon početne dominacije domaće momčadi uslijedio je šok s gostujuće strane. U desetoj minuti Alassane Plea izborio se za malo prostora na rubu kaznenog prostora i krasno pogodio suprotni kut Neuerovog gola. Tako je po prvi puta od sezone 2008./09. Bayern primio pogodak na sedam uzastopnih domaćih utakmica u Bundesligi.

Novi šok za Bavarce uslijedio je već šest minuta kasnije, nakon velike neopreznosti obrane. Jonas Hofmann ukrao je loptu i proigrao Larsa Stindla koji je okrenuo Matsa Hummelsa malo unutar šesnaesterca, a zatim lijepo pogodio. Bio je to drugi udarac gostiju u okvir gola.

Svoje dvije prilike Borussia je iskoristila na najbolji mogući način nakon čega se vrlo dobro defenzivno postavila i držala Bayerna na nuli. Imao je domaćin do kraja poluvremena dvije dobre prilike preko Robbena i Lewandowskog, ali bez pravog uspjeha.

Do 56. minute domaćin je napravio sve tri zamjene, ali prevelike promjene nije bilo. Udarac Riberyja iz 63. minute obranio je vratar Borussije, da bi pet minuta kasnije pogodak postigao Lewandowski koji se ipak nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

I onda u 88. minuti gosti su postigli i treći pogodak, kako ne bi bilo nikakve dvojbe oko konačnog pobjednika. Strijelac je bio Patrick Herrmann.