Jan Šneler • subota, 06.10.2018.

U sedmom kolu Bundeslige, najzanimljivije je bilo u Dortmundu gdje su Borussia i Augsburg prikazali sjajnu igru punu golova i preokreta...

Zanimljivo je bilo poslijepodne u njemačkom nogometu. U sklopu sedmog kola Bundeslige, odigrana su četiri dvoboja, a svakako treba izdvojiti sjajan dvoboj dortmundske Borussije i gostiju iz Augsburga. U utakmici prepunoj preokreta i uzbuđenja na kraju je uspješnija bila domaća momčad koja je do pobjede stigla tek duboko u sudačkoj nadoknadi.

Kada će gledati snimku utakmice, nogometaši Augsburga imat će za čime žaliti. Dva puta su imali vodstvo protiv Borussije, držali remi do šeste minute sudačke nadoknade i svejedno odlaze kući praznih džepova. Već u 22. minuti gosti su šokirali favoriziranu Borussiju. Na odbijenu loptu natrčao je Alfred Finnbogason i zabio za vodstvo Augsburga.

Par minuta kasnije, Borussia je mogla brzo doći do izjednačenja, no udarac Achrafa Hakimija gostujući vratar odlično je obranio. Iako je domaći sastav bio konkretniji i opasniji u prvom dijelu, gosti su se uspješno obranili i otišli na odmor s minimalnim vodstvom. U nastavku susreta uslijedila je prava golijada. Prvo je u 62. minuti Paco Alcacer donio izjednačenje, da bi samo minutu kasnije Finnbogasson pogodio prečku.

Igralo se napadački s obje strane i gledatelji su mogli uživati u sjajnom nogometu. U 71. minuti, Philipp Max je iskoristio nepažnju domaće obrane i još jednom doveo goste u vodstvo. Augsburg je nastavio s čvrstom igrom i djelovalo je kao da će iznenaditi Borussiju. Ipak, mali blitzkrieg izveli su domaći u par minuta. Prvo je Alcacer drugim pogotkom izjednačio, da bi Mario Gotze u 84. minuti zabio za vodstvo domaće momčadi.

Sad se pak činilo da će Borussia ipak slaviti, no već tri minute kasnije Gregoritsch koristi lošu reakciju gostujućeg vratara i zabija za 3:3. Bio bi ovo najpošteniji rezultat i do šeste minute nadoknade činilo se da će tako i ostati. Ipak, ovo je bila večer Alcacera koji je sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca postigao treći pogodak na utakmici i postavio konačnih 4:3.

Schalke je slavio protiv Fortune iz Düsseldorfa i konačno pobjegao s dna tablice. Aktualni doprvak Bundeslige muku muči ove sezone i ova pobjeda mogla bi označiti novi smjer. Gostujući sastav bio je bolji, konstantno prijetio, no tek u drugom dijelu uspjeli su slomiti Fortunu. U 48. minuti, Weston McKennie zabio je za vodstvo Schalkea, dok je par minuta kasnije Guido Burgstaller potvrdio pobjedu gostiju.

U 80. minuti domaći su došli do pogotka, no sudac Sven Jablonski poništio je pogodak zbog zaleđa. Hrvatski napadač Davor Lovren bio je u zapisniku, no cijeli susret proveo je na klupi za pričuve domaćeg sastava.

Hannover je slavio protiv Stuttgarta koji će kolo zaključiti na posljednjem mjestu Bundeslige. Bobby Wood je doveo domaće u vodstvo u 30. minuti, a isti igrač povisio je prednost pogotkom u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. U nastavku susreta, malu nadu Stuttgartu donio je Mario Gomez golom u 50. minuti. Iako osokoljeni tim pogotkom, nogometaši Stuttgarta nisu uspjeli doći do izjednačenja. U smiraj utakmice, u sudačkoj nadoknadi Ihlas Bebou postavio je konačnih 3:1.

Možda i najveće iznenađenje ovogodišnje Bundeslige, berlinska Hertha gostovala je kod Mainza. Iako su domaći bili bolji tijekom cijelog susreta, Hertha je imala nekoliko izuzetno dobrih prilika. U prvom dijelu Vedad Ibišević pogodio je stativu, da bi pred sam kraj susreta, Davie Selke zamalo donio pobjedu gostima. Mainz može žaliti jer je bio dominantniji i imao čak 23 udarca prema golu protivnika.