Split prvi do tri pobjede, na Gripama pala i Rogaška

Branimir Korać • srijeda, 10.10.2018.

Košarkaši Splita nastavljaju s odličnim igrama u Drugoj ABA ligi gdje imaju stopostotan omjer. U trećem kolu upisali su novu pobjedu, ovaj put na Gripama protiv Rogaške...

Još jedan dobar nastup Splita i nova pobjeda u Drugoj ABA ligi gdje je na vrhu ljestvice sa stopostotnim učinkom. Treća pobjeda upisana je na Gripama protiv Rogaške čime je Split samo potvrdio kako je jedan od velikih kandidata za visok plasman na kraju sezone.

Rogaška je ostala na samo jednoj pobjedi i to ostvarenoj u prošlom kolu na svom parketu protiv Zrinjskog iz Mostara koji je porazom na svom parketu i u trećem kolu, ovaj put protiv Sutjeske, ostao jedina momčad bez pobjede.

Split je protiv Rogaške potpuno kontrolirao susret i na kraju je zasluženo slavio 81:69. Domaćini su se odvojili početkom druge četvrtine kada su preko Kovačeviča i Kalajžića stvorili razliku i u nastavku susreta rutinski su je održavali.

Prednost je u drugom poluvremenu konstantno bila u dvoznamenkastim vodama i Rogaška se nije uspjela spustiti na jednoznamenkasti zaostatak.

U domaćem sastavu Jamel Morris upisao je 24 poena, ali i osam izgubljenih lopti, Maj Kovačevič dodao je 15 poena, a Pavle Marčinković devet poena i devet skokova.

Kod poraženih Rashun Davis ubacio je 24 poena, a Leon Šantelj deset poena.