Branimir Korać • srijeda, 17.10.2018.

Prvi susreti drugog kola Eurolige donijeli su dosta uzbuđenja i svi su bili otvoreni do same završnice. Gosti su u konačnici izvukli jednu pobjedu i to CSKA u Tel Avivu...

Barcelona je imala priliku doći do gostujuće pobjede, ali u samoj završnici Gran Canaria je ipak došla do pobjede. 3.6 sekundi prije kraja Clevin Hannah ubacio je dva slobodna bacanja za vodstvo 87:86, na drugoj strani Kevin Pangos promašio je šut sa sirenom i Gran Canaria upisala je pobjedu.

Christopher Evans bio je prvo ime domaćina s 19 poena i pet asistencija, a Hannah je dodao 14 poena. Kod Barcelone Kyle Kuric završio je s 24 poena, a Ante Tomić za 28 minuta dodao je 18 poena (7/12 za dva, 4/4 slobodna) uz pet skokova.

Budućnost je sjajno krenula na gostovanju u Istanbulu kod Darušafake, brzo došla do dvoznamenkaste prednosti, ali već do poluvremena domaćin je napravio preokret. U nastavku dvoboja igralo se ravnopravno i tek u samoj završnici Turci su se uspjeli odvojiti i osigurati pobjedu.

Predvodili su ih Zanis Peiners s 15 poena, Stanton Kidd s 12 poena te Jeremy Evans sa sedam poena i 12 skokova. Kod poraženih po 11 poena upisali su Earl Clark i Nemanja Gordić dok je Nikola Ivanović dodao deset poena.

Zanimljivo je bilo u Tel Avivu gdje je CSKA nakon velike borbe slavio protiv domaćeg Maccabija s 89:86. Spahijina momčad namučila je Moskovljane, ali ipak nije uspjela izboriti pravu priliku za povratak u susret u završnici gdje je CSKA uspio iskontrolirati rezultat.

Nezaustavljiv je bio Nando De Colo koji je ubacio 27 poena uz pet asistencija, Kyle Hines dodao je 14 poena, a Will Clyburn 11 uz deset skokova. Kod domaćina Angelo Caloiaro ubilježio je 21 poen, a po 15 su dodali Michael Roll (sedam asistencija) i Tarik Black (sedam skokova).

Dramatično je bilo u Münchenu gdje je Bayern slavio protiv Panathinaikosa s 80:79. Cijelim tijekom susreta vodila se velika borba, a Bavarci su u završnici izdržali nalet gostiju i dobra obrana Lučića na samom kraju osujetila je potpuni povratak Panathinaikosa.

Nihad Đedović predvodio je domaćina s 19 poena, Danilo Barthel dodao je 12 poena, a Vladimir Lučić 11 uz pet skokova. Kod Panathinaikosa Keith Langford ubacio je 18 poena, a Konstantinos Mitoglou deset uz šest skokova.